У РФ українцям стали відмовляти у продовженні тимчасового притулку – ЗМІ

Станом на 1 липня 2018 року майже 102 тис. українців надали в РФ тимчасовий притулок
Фото: ЕРА

2018 року замість продовження тимчасового притулку біженцям із Донбасу в органах міністерства внутрішніх справ РФ почали масово видавати на руки українські паспорти, пише "Коммерсантъ".

У Росії українським громадянам – біженцям із Донбасу стали відмовляти у продовженні тимчасового притулку на території РФ. Про це повідомляє видання "Коммерсантъ".

2018 року замість переоформлення документів в органах міністерства внутрішніх справ РФ українцям почали масово видавати на руки українські паспорти.

Видання зазначає, що 25 жовтня Держдума РФ ухвалила в першому читанні законопроект, що спрощує набуття громадянства для росіян і російськомовних громадян колишнього СРСР. Правозахисники заявили, що такий закон навряд чи допоможе біженцям із Донбасу.

За даними комітету "Гражданское содействие", громадянам України все частіше відмовляють у продовженні тимчасового притулку і висилають в Україну, де деякі з них опиняються під судом за участь у воєнних діях проти Збройних сил України.

"Були випадки, коли людей, які брали участь в ополченні, а потім потрапили в полон, після обміну й потрапляння в Росію за рішенням суду висилали в Україну. Про їхню участь у воєнних діях проти регулярної української армії було відомо, цим людям в Україні загрожувала лава підсудних. Тільки завдяки втручанню уповноваженого з прав людини в РФ Тетяни Москалькової нам вдалося зупинити процес вислання щодо тих людей. І все одно ці рішення і далі ухвалюють, до нас і далі звертаються все нові українці", – розповіла виданню російська правозахисниця, голова комітету "Гражданское содействие" Світлана Ганнушкіна.

У коментарі виданню біженці з Донбасу розповіли, що дозвіл на тимчасове перебування в РФ коштує приблизно 30 тис. руб. (орієнтовно 13 тис. грн). Без реєстрації не знайти роботи, без роботи немає грошей на оформлення документів.

"Коммерсантъ" наводить дані МВС РФ – станом на 1 липня 2018 року на обліку осіб, визнаних біженцями, перебувало 168 громадян України. Майже 102 тис. українців надали тимчасовий притулок. Із 2014 року до 1 липня 2018 року майже 317 тис. громадян України набуло російського громадянства.

2014 року Росія анексувала Крим і почала воєнну агресію на Донбасі. Це стало причиною переміщення населення в інші регіони.

2016 року прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв заявляв, що в Росію переселилося понад 250 тис. "співвітчизників" із зони бойових дій в Україні.

У серпні 2017 року російський Фонд президентських грантів оцінив кількість переселенців із Донбасу в 660 тис., а Управління верховного комісара ООН у справах біженців – у 427 тис.