У Росії "жорстка позиція" перед зустріччю "Нормандської четвірки" – "Коммерсантъ"
Як пише російський "Коммерсантъ", єдиним імовірним підсумком переговорів "Нормандської четвірки" в Парижі може стати обмін утримуваними особами.
У Росії "жорстка позиція" перед зустріччю "Нормандської четвірки", пише 9 грудня російське видання "Коммерсантъ" із посиланням на джерела.
Як зазначив співрозмовник у російських держструктурах, який займався підготовкою до саміту і бере участь у переговорах з Україною щодо Донбасу, позиція Москви стосовно послідовності виконання Мінських угод не змінюється. Він зазначив, що для української сторони "ця зустріч – політичний акт", а для Росії – "робоча".
Він додав, що якщо в Мінських угодах написано, що вибори на Донбасі "мають бути достроковими, отже, їх не можна поєднати з черговими". Інсайдер зазначив, що "ніхто не буде нічого переглядати".
Співрозмовник видання підкреслив, що намір України "переглянути, відредагувати або якось адаптувати" Мінські угоди не буде реалізовано. За його словами, Париж і Берлін не раз говорили про те, що Мінським домовленостям немає альтернативи.
Видання зазначає, що "єдиним імовірним підсумком активізованих переговорів щодо Донбасу може стати обмін утримуваними особами між сторонами конфлікту", і це не матиме політичних наслідків.
Співрозмовник додав, що розвиток відносин з Україною за грузинською моделлю, коли конфлікт не розв'язано, а двосторонні зв'язки залишаються, Росію цілком задовольнить.
Переговори про врегулювання конфлікту на Донбасі проводять у тристоронній контактній групі в Мінську (Україна, Росія, ОБСЄ), а також у нормандському форматі – за участю представників України, Франції, Німеччини й Росії. Глави держав нормандського формату зустрічалися востаннє 19 жовтня 2016 року в Берліні.
Новий саміт з урегулювання конфлікту на Донбасі в нормандському форматі проведуть 9 грудня 2019 року в Парижі. Президент України Володимир Зеленський заявив, що має намір обговорити на саміті терміни обміну утримуваними особами "всіх на всіх" та чіткі терміни деокупації Донбасу.
Про ймовірні теми розмови Зеленського, Макрона, Путіна й Меркель – читайте у матеріалі видання "ГОРДОН" Амністія, обмін полоненими й "особливий статус" Донбасу. Що Зеленський, Путін, Меркель і Макрон будуть обговорювати на саміті "Нормандської четвірки"