У Спільному центрі з контролю заявили про техногенну небезпеку через неремонтований водопровід у Торецьку
Бойовики "ДНР" і російська сторона у Спільному центрі з контролю та координації не надають гарантій безпеки для ремонту водопроводу в Торецьку, через що місту загрожує небезпека, повідомляє українська сторона в центрі.
Російська сторона у Спільному центрі з контролю та координації (СЦКК) не надає гарантій безпеки для забезпечення ремонтно-відновлювальних робіт на водопроводі Торецька Донецької області, де через затоплення шахт імені Артема та "Південна" на поверхню піднімається газ метан, який потрапляє в підвали житлових і виробничих будівель, що може призвести до вибуху та отруєння людей.
Про це повідомила українська сторона СЦКК на сторінці штабу АТО у Facebook.
"Днями ЗМІ окремих районів Донецької області (ОРДО) розповсюдили інформацію про можливість техногенної катастрофи в місті Торецьку внаслідок затоплення двох непрацюючих шахт, розташованих поблизу лінії зіткнення. До такого висновку нібито прийшла нещодавно створена інспекція ОРДО по моніторингу та контролю безпеки підприємств та об'єктів, що знаходяться на території, підконтрольній уряду України. Досить дивна інспекція та досить цинічна демонстрація "турботи" про долю мешканців Торецка, якщо згадати, хто насправді винен у виникненні загрози такої катастрофи", – ідеться в повідомленні.
Вода проникає в підземні виробки через пошкодження ділянки водопроводу "Горлівка – Торецьк", що виникло внаслідок обстрілів із боку бойовиків. За підрахунками комунальних служб Торецька, на землю щодня витікає приблизно 15 000 кубометрів води. Через великі втрати води в місті ввели жорсткий графік водопостачання. Майже 35 000 мешканців міста отримують воду тільки дві години на добу.
"Із підвищенням температури повітря витрата води істотно збільшилася, і ситуація значно ускладнилася. За словами мера Торецка Юрія Євсікова, у місті в будь-яку мить може виникнути епідемія інфекційних захворювань. Директор Торецького виробничого управління водопровідно-каналізаційного господарства Юрій Нікулін упевнений, що обстежити та відремонтувати водогін можна за два–три дні", – повідомили у СЦКК.
Там зазначили, що, незважаючи на шість заявок на ремонт із початку цього року, гарантій безпеки ОРДО не надали.
Українська сторона СЦКК нагадала ще про одну небезпеку поблизу Торецька.
"На місцевому фенольному заводі вже давно необхідно провести роботи по зміцненню протиаварійного захисту дамби шламонакопичувача. На сьогоднішній день у цьому штучному резервуарі зібралося майже 33 000 тонн рідких відходів, що містять фенол, нафталін, формальдегіди, сірчану кислоту, нафтопродукти та інші хімічні сполуки, що утворилися у процесі роботи підприємства. Унаслідок обстрілів із боку незаконних збройних формувань ОРДО на цьому об'єкті підвищеної небезпеки виведено з ладу трубопровід, через який здійснювалася відкачка води. Тим часом рівень рідини в накопичувачі скоро може досягти критичної позначки", – ідеться в повідомленні.
За даними СЦКК, переповнення шламонакопичувача може призвести до руйнування греблі, і тоді отруйний потік рине на найближче селище Новгородське, потім потрапить до річки Кривий Торець, а далі – у Сіверський Донець, яка є одним із небагатьох джерел питної води для всієї Луганської та частини Донецької області.
У цьому разі представники ОРДО також не надали гарантій безпеки для ремонту, ідеться в повідомленні СЦКК.
"Отже, ситуація, що склалася навколо критичних екологічних об'єктів цивільної інфраструктури в місті Торецьку, наочно демонструє, що керівництво ОРДО продовжує ігнорувати інтереси цивільного населення по обидва боки лінії розмежування, демонструє абсолютну незацікавленість у забезпеченні екологічної безпеки регіону та у відновленні цивільної інфраструктури Донбасу", – переконані українські офіцери в СЦКК.
Збройний конфлікт на сході України почався у квітні 2014 року. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України та проросійськими бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей.