Україна та Нідерланди 7 липня укладуть угоду про співпрацю у справі про катастрофу MH17 – МЗС України
Угода, яку сторони мають намір підписати 7 липня, передбачає практичні аспекти передання юрисдикції від України до Нідерландів у справі про катастрофу малайзійського Boeing на Донбасі, повідомили в міністерстві закордонних справ України.
Угоду про міжнародно-правове співробітництво між Україною та Нідерландами в межах розгляду справи про обстріл та аварію на Донбасі у 2014 році малайзійського Boeing 777, що виконував рейс МН17, підпишуть 7 липня. Про це повідомили в Міністерстві закордонних справ України.
"Угода передбачає практичні аспекти передачі юрисдикції від України до Нідерландів, уможливлює участь усіх підозрюваних у злочині у голландському судовому процесі", – ідеться в коментарі дипломатичного відомства.
5 липня у МЗС Нідерландів повідомили, що судовий процес у справі про катастрофу малайзійського Boeing пройде в межах голландського законодавства.
Президент України Петро Порошенко запевнив, що Київ буде максимально сприяти Нідерландам у якнайшвидшому покаранні винних в аварії.
Boeing 777, що здійснював рейс MH17 (Амстердам – Куала-Лумпур), зазнав аварії 17 липня 2014 року поблизу Тореза Донецької області. Загинули всі 298 осіб, які перебували на борту. 195 із них були громадянами Нідерландів.
28 вересня 2016 року в Нідерландах міжнародна слідча група, що складається з представників Нідерландів, Малайзії, Бельгії, Австралії й України, оголосила проміжні підсумки розслідування.
Згідно з висновками комісії, рейс MH17 було збито з комплексу "Бук", привезеного з Росії, із території, підконтрольної проросійським бойовикам. Після катастрофи літака "Бук" повернули у РФ. Водночас комісія заявила, що даних про причетність до катастрофи Росії як держави поки не виявлено.
За даними дослідницької групи Bellingcat, доставлення комплексу "Бук" на Донбас організував один із тогочасних ватажків угруповання "ДНР", офіцер ГРУ РФ Сергій Дубинський (Хмурий).