Україна передала ОРДЛО список на обмін 200 осіб – Зеленський

Зеленський: Потрібно використовувати всі дипломатичні засоби для припинення війни та повернення людей
Фото: ЕРА

Президент України Володимир Зеленський припускає, що деякі із заручників бойовиків "ЛДНР", яких українська сторона занесла у списки на обмін, могли загинути в ув'язненні.

Українська сторона на переговорах тристоронньої контактної групи в Мінську передала список більш ніж із 200 прізвищ для майбутнього обміну утримуваними особами з ОРДЛО. Про це 5 березня повідомив в інтерв'ю турецькому телевізійному каналу TRT Haber президент України Володимир Зеленський. Фрагмент інтерв'ю оприлюднили на сайті президента.

"Ми передали в Мінськ список із понад 200 осіб. Це дуже важливо. Ми дізналися імена цих людей, де вони перебувають. Ми не знаємо, коли та з яких регіонів ми повернемо цих людей, але ми, безумовно, прагнемо цього", – сказав Зеленський.

Він підкреслив, що деякі з тих, кого хоче забрати Україна, уже могли загинути.

"Деяких катували, ми не знаємо, хто там є. Але, на жаль, знаємо, що зможемо повернути лише тіла деяких із цих людей. У мінській групі є люди, які працюють над усіма цими питаннями", – зазначив президент.

За його словами, із РФ проводять обговорення питання прав кримських татар в анексованому Криму.

Зеленський вважає, що потрібно використовувати всі дипломатичні засоби для припинення війни та повернення людей.

"Дуже важливо говорити про місця розведення військ. Я маю на увазі те, що торік ми визначили три гуманітарні зони розведення. Є ще три точки, про які ми говоримо", – сказав Зеленський.

Він додав, що найскладнішим у переговорах залишається питання Криму, але без нього говорити про територіальну цілісність України неможливо.

"Коли я брав участь у нормандській зустрічі, я порушував це питання, але всі говорили про Донбас, про те, як зупинити війну на Донбасі. Криму в жодній домовленості не було. Крим для нас – стратегічне питання. Ми не можемо говорити про територіальну цілісність України, не обговорюючи питання Криму", – підкреслив Зеленський.

У 2014 році, відразу після анексії Криму, Росія почала збройну агресію на сході України. Бойові дії тривають між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на оприлюднені Україною факти й докази.

Останній обмін утримуваними особами між Україною і бойовиками "ДНР" та "ЛНР" відбувся 29 грудня 2019 року біля контрольного пункту в'їзду-виїзду "Майорське" в Донецькій області. За даними Служби безпеки України, з непідконтрольних територій повернулося 76 українців. Колишня представниця України в гуманітарній підгрупі тристоронньої контактної групи з урегулювання ситуації на Донбасі Валерія Лутковська заявила, що українська сторона передала ОРДЛО 124 людей.