Українська влада розглядає більш ніж 10 сценаріїв розвитку ситуації на окупованих територіях
За шість років на тимчасово окупованих територіях України вже відбулася ідеологічна зміна, "промивання" мізків, вважає віцепрем'єр-міністр – міністр реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков.
Українська сторона розглядає 12 різних сценаріїв розвитку подій на тимчасово окупованих територіях України. Про це в інтерв'ю "Новостям Донбасса" розповів віцепрем'єр-міністр – міністр реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков.
"Так, безумовно, наша позиція важлива, але є ще й економічний, політичний, геополітичний фактори. І залежно від цього ми готуємося до різного розвитку подій: короткострокові, середньострокові, довгострокові. У мене в голові сьогодні приблизно 12 сценаріїв розвитку подій. Від негативних до позитивних", – розповів він.
За словами Резнікова, в будь-який момент ситуація на Донбасі може змінитися, і доведеться йти іншим шляхом.
"Головне – розуміти, куди ми хочемо прийти. А ми хочемо прийти до повноцінної реінтеграції окупованих територій, включно з людьми і самими землями. Але ще раз повторю, треба бути чесними перед самими собою, початок деокупації може відбутися протягом року, а може й не відразу. Треба розуміти, що йдеться вже про десятиліття відновлення зруйнованої інфраструктури, десятиліття зміни поколінь людей, яких сьогодні інфіковано, десятиліття прийняття одне одного", – підкреслив він.
За словами Резнікова, за шість років на тимчасово окупованих територіях України вже відбулася ідеологічна зміна, "промивання" мізків.
"Ми пішли кудись далі зі своїми демократичними поняттями, сприйняттям суспільства, цінностями, а там ці цінності або втрачено, або не знайдено. По правді, там ще залишилася модель Радянського Союзу з погляду сприйняття", – додав віцепрем'єр.
Росія анексувала Крим після незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна і більшість країн світу. Наразі між материковою Україною і Кримом діє контрольно-пропускний режим, а Київ де-факто не контролює півострова.
Відразу після анексії Криму Росія почала збройну агресію на сході України. Бойові дії тривають між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на оприлюднені Україною факти й докази.