Український постпред при НАТО заявив, що Альянс і Україна не планують спільних навчань в Азовському морі
Росія сприйме як провокацію спільні навчання України і НАТО в Азовському морі, заявив український постійний представник при Альянсі Вадим Пристайко.
НАТО не має наміру проводити спільні навчання з Україною в Азовському морі, заявив в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна" український постійний представник при Альянсі Вадим Пристайко.
"Спільні навчання або операцію в Азовському морі, безумовно, РФ сприйме як провокацію. Альянс не планує провокувати Росію... Поки що планів із НАТО з проведення навчань в Азовському морі ми не маємо", – заявив Пристайко.
За його словами, входження військових кораблів в Азовське море наразі є проблематичним.
Він також зазначив, що особливий інтерес для НАТО становлять судна, які належать країнам – членам Альянсу та були затримані в Азовському морі.
"Ні Альянс, ні Україна не зацікавлені в подальшому загостренні конфлікту. І ми на сьогодні більше дбаємо про те, як нам захистити наше узбережжя, як нам посилити наші можливості, зокрема будуємо невелику військово-морську базу в Азовському морі, підсилюємо ракетне й артилерійське озброєння. Нещодавно ми проводили власні навчання – ракетні", – додав Пристайко.
У квітні російські прикордонники почали зупиняти судна в Азовському морі. Протягом шести місяців РФ затримала понад 200 іноземних суден, які прямували в українські порти, заявив виданню "ГОРДОН" прес-секретар Держприкордонслужби України Олег Слободян.
У вересні Рада національної безпеки і оборони України затвердила комплекс заходів, спрямованих на захист національних інтересів України у південних регіонах, акваторіях Азовського і Чорного морів. У Держприкордонслужбі України повідомили, що приблизно 270 спецпризначенців скерують на службу в підрозділи на Азовському і Чорному морях. До кінця 2018 року в Азовському морі планують створити базу ВМС, щоб протистояти агресивним діям РФ у цьому регіоні, зазначили в українському Кабміні.
За даними Державної прикордонної служби України на кінець жовтня, РФ уже сформувала групу з понад 120 кораблів і катерів в Азовському морі.
Європейський парламент 25 жовтня ухвалив резолюцію, у якій висловив стурбованість порушенням Росією міжнародного права в Азовському морі. У документі засуджують надмірну активність РФ щодо перевірки комерційних суден в акваторії Азова – як українських, так і третіх країн, зокрема тих, що йдуть під прапорами держав ЄС.