В ОБСЄ заявили, що списки на обмін утримуваними особами ще готують
Остаточної формули обміну утримуваними особами між Україною та представниками окупованих районів Донецької та Луганської областей поки немає, повідомив координатор від ОБСЄ в гуманітарній підгрупі тристоронньої контактної групи з урегулювання ситуації на Донбасі Тоні Фріш.
Списки на обмін утримуваними особами між Україною та представниками окупованих районів Донецької та Луганської областей поки готують, заявив в інтерв'ю "РИА Новости", опублікованому 17 грудня, координатор від Організації з безпеки і співробітництва в Європі в гуманітарній підгрупі тристоронньої контактної групи з урегулювання ситуації на Донбасі Тоні Фріш.
За його словами, погодження списків – "це комплексна робота, вона потребує багато часу". Фріш зазначив, що "є списки на більш-менш підготовчій стадії, але не остаточне рішення".
Він підкреслив, що під час нормандського саміту в Парижі сторони не проводили детального обговорення питання. За словами Фріша, було сказано, що "наступний обмін має відбутися до кінця або наприкінці року, також ішлося про принцип "всіх на всіх" або "всіх установлених на всіх установлених".
Представник ОБСЄ зазначив, що "немає встановленої дати і, звичайно, немає остаточно визначеного списку".
Фріш також розповів, що на засіданні 18 грудня робоча група може "зробити ще один крок" щодо погодження списків і формули обміну.
9 грудня 2019 року у Парижі відбувся перший за три роки саміт лідерів "Нормандської четвірки" – України, Франції, Німеччини та Росії щодо врегулювання ситуації на Донбасі. Він тривав приблизно вісім годин. У межах саміту лідери держав провели двосторонні переговори, зокрема відбулася зустріч президента України Володимира Зеленського та президента РФ Володимира Путіна.
Сторони домовилися до кінця року погодити повне припинення вогню на Донбасі і провести обмін утримуваними особами у форматі "всіх на всіх", також обговорили розширення мандата спостережної місії ОБСЄ і розведення сил та засобів на трьох ділянках.
Президент України Володимир Зеленський під час нормандського саміту 9 грудня заявив, що в результаті обміну можуть повернутися додому 72 українці.
Глава російського Центру політичної кон'юнктури Олексій Чеснаков, що входить в оточення помічника президента Росії Владислава Суркова, 9 грудня анонсував обмін у форматі "всіх на всіх" до кінця року. Так звана уповноважена із прав людини в терористичній "ДНР" Дарина Морозова підтвердила домовленості з українською стороною щодо обміну утримуваними особами. За її словами, Київ заніс до списку на обмін 88 "прибічників ДНР", утримуваних на території України. Бойовики, зі свого боку, підтвердили українській стороні список із 53 осіб.
Українська представниця в гуманітарній підгрупі ТКГ Валерія Лутковська заявила, що тристороння контактна група з урегулювання ситуації на Донбасі 18 грудня обговорить обмін утримуваними особами.