Вінник заявив, що не вносив поправки про розрив дипвідносин із РФ до законопроекту про реінтеграцію Донбасу

Вінник спростував інформацію про внесення поправки щодо розриву дипломатичних відносин України з Росією
Фото: Alexandr Senko / Facebook

За словами нардепа від фракції Блоку Петра Порошенка Івана Вінника, він має намір запропонувати у прикінцевих положеннях законопроекту про реінтеграцію Донбасу зобов'язати Кабінет Міністрів узгодити українське законодавство із практикою міжнародного права.

Народний депутат від фракції Блоку Петра Порошенка Іван Вінник сказав у коментарі агентству "Інтерфакс-Україна", що не вносив до законопроекту про реінтеграцію Донбасу поправки про розрив дипломатичних відносин між Україною та Російською Федерацією.

“У прикінцевих положеннях я запропоную комітету звернути увагу на те, що виконавча гілка влади – Кабінет Міністрів – зобов'язана узгодити наше законодавство, наші правовідносини та дипломатичні відносини із країною-агресором із практикою міжнародного права та його застосування, а саме – розрив дипломатичних відносин і відповідно – розглянути можливість залучення якоїсь третьої сторони для здійснення окремих представницьких функцій України в РФ, яку буде визнано країною-агресором“, – зазначив він.

Вінник додав, що відповідної поправки ще не подано.

"Я збираюся звернути на це увагу“, – підкреслив нардеп.

Народний депутат від Блоку Петра Порошенка Володимир Ар'єв сказав "Обозревателю", що розрив дипломатичних відносин належить до компетенції уряду, а не Верховної Ради України.

"Будь-які рішення Ради щодо дипвідносин не матимуть безпосередньої дії", – наголосив він.

Нардеп від "Батьківщини" Сергій Соболєв підтвердив сьогодні журналістам, що у законопроекті немає норми про розрив дипвідносин із РФ, пише "Інтерфакс-Україна".

Учора російське видання "Коммерсантъ" повідомило, що Вінник уніс поправку до законопроекту про реінтеграцію, яка передбачає розрив офіційних дипломатичних відносин України з Росією. "У законі про реінтеграцію Донбасу, який у другому читанні має розглядати Рада, Росію буде визнано країною-агресором – сподіваюся, голоси під це наберуться", – процитувала газета. У коментарі РБК він додав, що поправки про розрив дипвідносин поки не обговорювали в комітеті, оскільки загалом до законопроекту про реінтеграцію було подано 653 поправки.

6 жовтня Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроект №7163 про відновлення суверенітету над окупованою частиною Донецької та Луганської областей, ініційований Порошенком.

Документом урегульовують правові основи використання Збройних сил України на сході країни, до того ж Росію визнають агресором.