Волкер дав українській владі зрозуміти: мовляв, хлопці, не хвилюйтеся. Усе нормально, поганих угод у США з РФ не буде – Фесенко G

Фесенко: Американська еліта переважно на боці України
Фото: radiosvoboda.org

Спецпредставник Держдепартаменту США Курт Волкер займає досить тверду позицію щодо Донбасу, яка відповідає інтересам України, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" політолог Володимир Фесенко.

Україна, як і раніше, залишається одним із пріоритетів у зовнішній політиці Сполучених Штатів. Таку думку виданню "ГОРДОН" висловив політолог, голова правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко, коментуючи заяву спецпредставника Держдепартаменту США Курта Волкера про те, що Вашингтон не збирається укладати окремої угоди з Росією щодо врегулювання збройного конфлікту на Донбасі.

"Позиція Волкера відповідає інтересам України. Думаю, у цьому є серйозна заслуга української дипломатії, включно з президентом нашої країни. Зокрема, мова про його візит до Вашингтона. Якщо говорити про заяву Волкера, то потрібно підкреслити, що Україна є одним з пріоритетів США. Але точно не головним. Особливо для Трампа (президент США Дональд Трамп."ГОРДОН"). Американців зараз набагато більше хвилює Північна Корея. Також вони захоплені переговорним процесом щодо Сирії. Але саме призначення Волкера на посаду спецпредставника Держдепартаменту показало, що Україна залишається серед пріоритетів США. Та увага до неї знову зростає", – зазначив Фесенко.

За його словами, американська еліта стримує Трампа від укладення "угоди" з президентом РФ Володимиром Путіним.

"Окрім того, що Волкер – досвідчений дипломат, він займає досить тверду позицію, яка якраз відповідає нашим інтересам. Те, що між США та РФ не буде жодної великої угоди, стало зрозуміло після зустрічі Трампа з Путіним. Хоча в нас було багато припущень щодо цього. Хтось побоювався такого розвитку подій. А хтось, навпаки, на такий сценарій сподівався. Наприклад, противники Майдану. Але Трамп із Путіним не домовилися. Цього, на мій погляд, і не могло статися. Насамперед тому, що американська еліта переважно на боці України. Але головне – Трамп у російській пастці. І він не може з неї вибратися. Тому він часто змушений ухвалювати рішення на користь України. Згадаймо останнє розширення санкцій проти РФ", – підкреслив політолог.

На його думку, заява Волкера насамперед адресована російській стороні.

"Думаю, великий вплив на Трампа чинить позиція Республіканської партії та настрої в Конгресі. Зовнішньополітична лінія США щодо України залишається незмінною. Політична еліта США тисне на Трампа, щоб він не пішов на жодні угоди, неприйнятні для України. Своєю заявою Волкер озвучує відому йому позицію США щодо України. Та, найімовірніше, це більше навіть сигнал росіянам. Що ж стосується нас, то Волкер дав українській владі зрозуміти: мовляв, хлопці, не хвилюйтеся. Усе нормально, поганих угод у США з РФ не буде", – резюмував Фесенко.

Збройний конфлікт на сході України почався у квітні 2014 року. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України та проросійськими бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей.

21 серпня в Мінську в закритому для журналістів режимі пройшли тригодинні переговори Волкера з помічником президента РФ Владиславом Сурковим. Представник Росії назвав зустріч "корисною та конструктивною".