Волкер уважає, що розгортати миротворчу місію на сході України слід із Донецької фільтрувальної станції

Волкер про розгортання миротворців на Донбасі: Із чогось потрібно почати і чимось закінчити
Фото: The McCain Institute / Facebook

Розгорнути миротворчу місію ООН відразу на всій території Донбасу неможливо, тому починати треба з "найбільш чутливих ділянок", уважає спецпредставник Держдепартаменту США щодо України Курт Волкер.

Якщо буде ухвалено рішення про введення на Донбас миротворчої місії ООН, насамперед її слід розгорнути на Донецькій фільтрувальній станції, заявив в інтерв'ю радіостанції "Эхо Москвы" спеціальний представник Державного департаменту США щодо України Курт Волкер.

"Неможливо розгорнути військові сили на всьому районі такого розміру за один день. Це фізично неможливо. Із чогось потрібно почати і чимось закінчити. На мою думку, нам слід почати з деяких найчутливіших ділянок, щодо яких зайшли у глухий кут переговори в Мінську і переговори в нормандському форматі. Наприклад, є Донецька фільтрувальна станція. В обох сторін є важка зброя занадто близько до станції, навіть згідно з угодами. Там ведуть снайперський вогонь. Там ведуть стрілянину по відеокамерах. Під обстріл потрапляють бригади співробітників станції", – сказав він.

За словами спецпредставника Держдепартаменту США щодо України, прибулі міжнародні сили в такому разі "розширять зону контролю і створять локальні умови безпеки, які допоможуть забезпечувати постачання чистою водою".

"Ще одна така ділянка – навколо Станиці Луганської. Там є прикордонний контрольно-пропускний пункт. Там дуже небезпечно. Знову ж таки, дуже близько перебувають війська. Люди гинуть, перетинаючи кордон між окупованою зоною і рештою частини України, і тому має сенс скероувати туди міжнародні сили і розрядити ситуацію", – зазначив Волкер.

Він також назвав район Маріуполя, "де миротворці могли б принести користь місцевому населенню у плані гарантування певної безпеки".

Збройний конфлікт на сході України почався у квітні 2014 року. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України та проросійськими бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей.

Представники України, Росії, США, Німеччини і Франції ведуть переговори про розміщення миротворців на Донбасі з вересня 2017 року.

Українська сторона виступає за те, щоб миротворці взяли під контроль усю окуповану територію, зокрема неконтрольовану ділянку українсько-російського кордону. У Росії вважають, що миротворці повинні розміщуватися на лінії зіткнення сторін і "ні на яких інших територіях".