Волкер заявив, що причиною пропозиції Росії про введення миротворчої місії ООН на Донбас є тиск із боку США
Росія почала розуміти, що її вторгнення й окупація частини України привели до того, що Україна стала більш об'єднаною, західно-орієнтованою та антиросійською, а це не те, чого Росія хотіла, заявив спеціальний представник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер.
Причиною пропозиції Росії про введення миротворчої місії ООН на Донбас є послідовний тиск із боку Заходу, зокрема США, за допомогою санкцій та актуалізації питання надання Україні оборонного озброєння. Про це в коментарі журналістам заявив спеціальний представник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер, повідомляє "Інтерфакс-Україна".
"Я думаю, що тут кілька причин. Одна з них – наші розмови в нормандському форматі про те, як ми можемо бути корисні. Статус-кво не влаштовує нікого. Статус-кво не стабільний і буде погіршуватися. Я думаю, що ви побачите це в контексті самого конфлікту, того, як конфлікт розвивався цього року: ми бачимо санкції; ми бачимо обговорення питання надання Україні допомоги у сфері безпеки; ми бачимо стурбованість і прояснення інформації про втягнення Росії в це все", – заявив Волкер.
Він також нагадав, що погіршення дипломатичних відносин між Росією та США також пов'язане із ситуацією в Україні.
"Я думаю, що комбінація всіх цих факторів створила ситуацію, коли варто намагатися врегулювати конфлікт. Я думаю, що Росія почала розуміти, що її вторгнення й окупація частини України привели до того, що Україна стала більш об'єднаною, націоналістичною, західно-орієнтованою та антиросійською, ніж раніше. Це явно не те, чого Росія хотіла", – переконаний Волкер.
5 вересня президент Росії Володимир Путін заявив, що присутність миротворців ООН пішла би на користь врегулюванню конфлікту на сході України. Він висловився за те, щоб миротворчі війська розміщувалися на лінії зіткнення сторін і "ні на яких інших територіях".
Того самого дня Росія внесла відповідний проект резолюції на розгляд Ради Безпеки ООН.
Представник Києва в тристоронній контактній групі з мирного врегулювання ситуації на Донбасі Ірина Геращенко відкинула цю ідею, пояснивши, що лінія дотику не є українським кордоном, тому там не може бути миротворчих сил.
11 вересня в розмові з канцлером Німеччини Ангелою Меркель Путін припустив, що озброєна місія ООН може перебувати в районі конфлікту на Донбасі не тільки на лінії зіткнення. На його думку, вона має охороняти спеціальну моніторингову місію ОБСЄ.
У Держдепартаменті США заявили, що мандат миротворців ООН має поширюватися на всю окуповану територію Донбасу аж до кордону з РФ.
20 вересня президент України Петро Порошенко представить своє бачення миротворчої місії на Донбасі під час сесії Генеральної Асамблеї ООН у Нью-Йорку.