Із 29 жовтня зміниться порядок перетину КПВВ на Донбасі
Для перетину лінії розмежування в Донецькій і Луганській областях необхідно буде мати із собою паспорт громадянина України або закордонний паспорт чи тимчасове посвідчення громадянина України та дозвіл фізичної особи, повідомляють у Держприкордонслужбі.
29 жовтня набуде чинності новий порядок перетину лінії розмежування з тимчасово окупованими територіями в Донецькій і Луганській областях. Про це повідомляє пресслужба Державної прикордонної служби України.
"У загальному порядку громадянам України для перетинання лінії розмежування необхідно мати із собою паспорт громадянина України або закордонний паспорт чи тимчасове посвідчення громадянина України та дозвіл фізичної особи", – ідеться в повідомленні.
Громадяни, які не досягли 16-річного віку, повинні мати із собою один із цих документів: український паспорт, закордонний паспорт, тимчасове посвідчення громадянина України, проїзний документ дитини. Також пропуск неповнолітніх громадян будуть здійснювати за нотаріально посвідченою згодою другого з батьків. Цього документа не вимагатимуть, якщо дитина повертатиметься у супроводі того з батьків, із яким в'їжджала.
У відомстві підкреслили, що міграційна служба вже не видає проїзного документа дитини, проте ті, хто отримав його раніше, можуть ним скористатися до закінчення терміну його дії.
Для громадян від 14 до 16 років, які навчаються на територіях, підконтрольних Україні, необхідно мати із собою паспорт і документ із навчального закладу.
Також наголошено, що виїхати з тимчасово окупованих територій можуть і ті українці, у яких немає паспорта. На блокпості їм необхідно показати своє свідоцтво про народження або інший документ, що посвідчує особу і підтверджує громадянство України.
Громадяни, які народилися на тимчасово не підконтрольних Україні територіях, мають виїжджати з особою, яка їх супроводжує, і за її паспортним документом, а також документами, що підтверджують факт народження.
Для іноземців порядок перетину КПВВ фактично не змінився.
У 2014 році, відразу після анексії Криму, на сході України Росія почала збройну агресію. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на оприлюднені Україною факти й докази.