Із початку 2016 року майже 586 тис. літніх людей, що мешкає в зоні конфлікту на Донбасі, утратило змогу отримувати пенсії – ООН
Приблизно 800 тис. людей мешкає поблизу лінії розмежування в Донецькій і Луганській областях, повідомили в Управлінні Верховного комісара ООН у справах біженців.
586 тис. пенсіонерів і літніх людей, які мешкають у зоні збройного конфлікту на Донбасі, із початку минулого року втратили змогу отримувати пенсії через запровадження нових процедур перевірки та ідентифікації, повідомили в Управлінні Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ).
"Із початку 2016 року майже 586 тис. пенсіонерів та людей похилого віку, які проживають у зоні конфлікту, утратили можливість отримувати пенсії через запровадження українським урядом нових процедур перевірки та ідентифікації. Це вплинуло на найбільш соціально вразливі групи населення, оскільки для багатьох із них пенсії і соціальні виплати – це єдине джерело доходів. Люди, що проживають на не підконтрольній уряду території, повинні реєструватися в державних інстанціях як внутрішньо переміщені особи, щоб отримувати пенсії та соціальні виплати, які належать їм по праву", – зазначили в управлінні.
В УВКБ додали, що обстоюють те, щоб виплата пенсій і соціальних виплат не була прив'язаною до місця проживання.
У відомстві зазначили, що поблизу лінії розмежування в Донецькій і Луганській областях мешкає приблизно 800 тис. осіб, 1,6 млн людей були змушені покинути свої домівки через конфлікт.
За даними Пенсійного фонду, на окупованих територіях Донбасу в серпні 2014 року мешкало 1 млн 278 тис. 200 пенсіонерів.
У лютому 2016 року голова Служби безпеки України Василь Грицак повідомив, що державний бюджет України втрачає приблизно 1 млрд грн на місяць через виплату пенсій фіктивним переселенцям, які проживають на підконтрольних владі територіях в Донецькій і Луганській областях.
У січні 2017 року міністр з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш заявив, що питання відновлення виплати пенсій мешканцям не підконтрольних Києву територій Донбасу обговорюють у межах мінського процесу, проте Україна поки що не може знайти механізму таких виплат.