Замана: Зараз уведення воєнного стану треба розглядати як один з етапів президентської кампанії, не більше G

Замана: Введення воєнного стану практично нічого не вирішить, навпаки, призведе до краху України
Фото: Олександр Хоменко / Gordonua.com

Бажання влади України ввести воєнний стан – це спроба зірвати або відтермінувати президентські вибори, а не дати ефективну відсіч противнику. Таку думку в коментарі виданню "ГОРДОН" висловив генерал-полковник, начальник Генштабу ЗСУ (2012–2014), заступник секретаря РНБО (лютий 2014-го), уповноважений Верховної Ради з контролю над діяльністю Міноборони (2014) Володимир Замана.

Можливе введення воєнного стану через агресивні дії Росії в Керченській протоці потрібно розглядати як один з етапів президентської кампанії в Україні. Таку думку в коментарі виданню "ГОРДОН" висловив генерал-полковник, начальник Генштабу ЗСУ (2012–2014), заступник секретаря РНБО (лютий 2014-го), уповноважений Верховної Ради з контролю над діяльністю Міноборони (2014) Володимир Замана.

"Коли Крим анексували, не вводили воєнного стану. Коли Донбас захоплювали, не вводили воєнного стану. Зате зараз погрожують, якраз перед президентськими виборами. Особисто в мене закрадаються сумніви. Які? В адекватності таких дій. Найімовірніше, бажання ввести воєнний стан пов'язане зі спробою зірвати або відтермінувати президентські вибори, а не дати ефективну відсіч ворогові", – сказав співрозмовник.

Він не відкидаає, що сценарій запровадження воєнного стану було розроблено задовго до подій у Керченській протоці.

"Зараз уведення воєнного стану треба розглядати як один з етапів президентської кампанії, не більше. Під час режиму воєнного стану в країні не відбуваються жодні вибори: ні місцеві, ні парламентські, ні президентські. Напад на наші українські катери був учора вранці, рішення про можливе введення воєнного стану ухвалено вже вночі. Припускаю, що сценарій введення воєнного стану давно був, а тепер з'явився привід витягнути цю заготовку і використовувати в межах виборчої кампанії. Це гра на межі фолу, будь-яка помилка дорого коштуватиме керівництву держави", – зазначив Замана.

Він вважає необхідним ізолювати окуповані Росією території України.

"У нинішній ситуації введення воєнного стану практично нічого не вирішить, навпаки – призведе до краху України. Наші проблеми всередині країни: люди готові боротися, але за що? За тотальну корупцію? Через повний розвал системи державного управління? Що робити? Те, про що я не раз говорив: створити умови, щоб самі люди захистили свою державу. Як? Ізолювати анексований Крим і окуповані райони Донбасу, негайно зайнятися наведенням ладу в межах України. Після того як буде вирішено економічні й політичні проблеми, захоплені території повернуться", – підкреслив співрозмовник.

На його думку, воєнний стан обернеться дестабілізацією ситуації всередині країни.

"Люди давно навчилися розпізнавати реальні кроки на захист держави від імітації й виборчого піару. Часу для серйозних змін у країні було достатньо. Жодних змін немає. Режим [екс-президента України Віктора] Януковича потрібно було прибирати, але цей режим нічим не кращий. І всі це розуміють. Є точка неповернення, ми до неї дуже активно наближаємося. Сьогоднішня влада розуміє: якщо не збереже свої пости – буде знищена. Тому ця влада піде на все. Що ми зараз і спостерігаємо. Мій прогноз: якщо воєнний стан введуть, висока ймовірність дестабілізації всередині України", – резюмував Замана.

25 листопада Росія захопила в Чорному морі катери українських ВМС "Бердянськ" і "Нікополь", а також буксир "Яни Капу", які збиралися пройти через Керченську протоку в Азовське море. По суднах відкривали вогонь. За словами Муженка, загалом на захоплених судах було 23 військових. Катери і буксир доправили в порт окупованої Керчі. 26 листопада ситуацію в Азовському морі обговорить Радбез ООН.

Президент України Петро Порошенко на засіданні Ради нацбезпеки і оборони України заявив про підтримку пропозиції Воєнного кабінету запровадити в Україні воєнний стан. Секретар РНБО Олександр Турчинов повідомив, що запропоновано ввести його на 60 днів. Відповідну пропозицію Верховна Рада розгляне 26 листопада.

У МЗС України вимагають від РФ звільнити українських військових, повернути захоплене майно і відшкодувати збитки.

Порошенко закликав російську владу "терміново здійснити деескалацію ситуації в Азовському морі як перший крок".

Сьогодні глава держави провів телефонну розмову з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом. Сторони ухвалили рішення про термінове скликання надзвичайного засідання комісії Україна – НАТО.