Зеленський підтвердив, що голова Донецької ОДА потрапив під обстріл біля Гранітного
Машина голови Донецької обласної державної адміністрації Павла Кириленка не постраждала під час обстрілу біля села Гранітне Волноваського району, де один український військовий загинув, ще один постраждав, повідомив президент України Володимир Зеленський.
Під час обстрілу біля села Гранітне Волноваського району Донецької області, унаслідок якого один український військовий загинув і ще один дістав поранення, машина голови Донецької обласної державної адміністрації Павло Кириленко була неподалік. Про це 10 червня розповів президент України Володимир Зеленський, повідомляє його пресслужба.
Від підкреслив, що машина Кириленка не постраждала.
"Цей зухвалий напад чітко показав, хто саме насправді не хоче миру на Донбасі. Обстріл у Гранітному розцінюю як спробу зірвати мінський процес та поставити під загрозу домовленості про відновлення переговорів у нормандському форматі. Але розрахунки провокаторів не справдяться. Наша відданість дипломатичним рішенням – незмінна", – заявив Зеленський.
Президент доручив начальнику Генерального штабу – головнокомандувачу Збройних сил України Руслану Хомчаку максимально посилити активність підрозділів ЗСУ щодо виявлення та знешкодження диверсійних груп і миттєво та жорстко реагувати на будь-які інші спроби збройних провокацій проти українських мирних громадян і військовослужбовців, додали у пресслужбі.
10 липня у штабі ООС повідомили, що біля села Гранітне Волноваського району Донецької області протитанкова керована ракета влучила у військову вантажівку, унаслідок чого один український військовий загинув, ще один дістав поранення.
ЗМІ поінформували, що під обстріл потрапила автоколона Кириленка. Він поїхав "двома машинами оглядати "простори всесвіту" без узгодження з командуванням ООС, зазначено на Facebook-сторінці The Newsroom, яку ведуть журналістки Тетяна Ніколаєнко і Оксана Денисова.
У 2014 році, відразу після анексії Криму, на сході України Росія розпочала збройну агресію. Бойові дії тривають між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на надані Україною факти і докази.
12 лютого 2015 року в Мінську лідери України, Росії, Франції та Німеччини Петро Порошенко, Володимир Путін, Франсуа Олланд і Ангела Меркель під час 17-годинних перемовин погодили два документи з урегулювання конфлікту на Донбасі: декларацію з виконання Мінських угод і Комплекс заходів щодо виконання Мінських угод. Вони передбачали припинення військових дій на Донбасі, виведення незаконних збройних формувань із регіону, створення умов для проведення виборів до місцевих органів влади тощо. Поки що Мінських угод не виконано.
У зоні конфлікту періодично оголошують перемир'я. Останнє, у квітні, Україна запровадила в односторонньому порядку, бойовики порушили його першої ж доби. Погодити нове, "хлібне", перемир'я сторонам поки що не вдалося.