Зеленський заявив, що в Мінську домовилися про початок розведення військ у Петровському та Золотому
Президент України Володимир Зеленський заявив, що відведення військ у Петровському та Золотому на Донбасі не вплине на безпеку місцевих жителів. За його словами, про початок нового етапу розведення сил і засобів домовилися на засіданні тристоронньої контактної групи в Мінську.
Тристороння контактна група з урегулювання конфлікту на Донбасі під час переговорів у Мінську сьогодні досягла домовленості про наступний етап розведення сил і засобів. Про це президент України Володимир Зеленський заявив на брифінгу 1 жовтня, передає кореспондент видання "ГОРДОН".
"Було досягнуто домовленості про початок розведення військ – я всіх вітаю з початком, дуже віримо в це – розведення військ у Петровському та Золотому. Хочу заспокоїти, до речі, місцеве населення. Я особисто гарантую, що ви будете захищені й відвід військових ніяк не вплине на вашу безпеку. Прикладом цьому є – ви знаєте прекрасно – ситуація у Станиці Луганській, де відбулося успішне розведення військ", – сказав він.
Автомобільний міст через Сіверський Донець у Станиці Луганській підривали кілька разів, остаточно його було зруйновано після зіткнення 19 березня 2015 року. На його місці спорудили тимчасовий дерев'яний міст.
21 вересня 2016 року на засіданні тристоронньої контактної групи в Мінську було підписано рамкове рішення про початок розведення сил і засобів на Донбасі на трьох ділянках. Перший етап розведення відбувся в Петрівському (1 жовтня 2016 року) і Золотому (7 жовтня 2016 року). Пізніше українська армія та російсько-окупаційні війська повернулися на свої позиції у цих населених пунктах.
Перший етап розведення відбувся 26 червня 2019 року. 27 червня спеціальна моніторингова місія ОБСЄ підтвердила, що підрозділи "ЛНР" було відведено вглиб не контрольованої українським урядом території. 30 червня в ОБСЄ заявили, що розведення сил і засобів у Станиці Луганській закінчилося.
17 липня 2019 року ТКГ домовилася про демонтаж фортифікацій біля мосту у Станиці Луганській.
31 липня група домовилася про початок розмінування територій, прилеглих до мосту. 17 серпня у штабі ООС повідомили, що піротехніки ДСНС обстежили 2 га площі в районі мосту й виявили 197 вибухонебезпечних предметів.
20 серпня українська сторона СЦКК заявила, що бойовики не почали синхронного демонтажу фортифікаційних споруд біля мосту у Станиці Луганській.
29 серпня під час відеоконференції контактної групи спостерігачі СММ ОБСЄ зазначили, що бойовики не виконали взятих на себе зобов'язань щодо демонтажу фортифікацій.