1888 українських міст і сіл уже вдалося звільнити, ще майже стільки ж залишаються в окупації – Зеленський
"24 лютого Росія розпочала проти нас тотальну війну. І це війна на виживання. Сотні наших міст і сіл просто спалені вщент через російські удари. 1888 населених пунктів нам уже вдалося звільнити від окупації. Але ще майже стільки ж українських міст і сіл залишаються в окупації. А це означає, що зараз на полі бою в Україні вирішується доля мільйонів людей. Мільйонів, які можуть бути врятовані", – сказав Зеленський.
Він подякував США за допомогу та підтримку у боротьбі проти Росії.
"Ми не маємо права полишити жодну нашу людину в російській окупації. І в російських фільтраційних таборах, де вже зникли безвісти тисячі. І на російській території, куди були силою депортовані сотні тисяч українців. Ми можемо їх звільнити. Ось у чому наша надія", – додав президент.
Він наголосив, що американська підтримка України та її людей "не про політику, а про життя".
"Зараз саме такий час, коли підтримувати – буквально означає рятувати: рятувати мільйони людей, мільйони батьків і матерів, мільйони дітей. І я вдячний вам за те, що ви з нами. За те, що США підтримують Україну", – сказав Зеленський.
Він також висловив упевненість у тому, що одного разу, зокрема завдяки цій підтримці, українці зможуть сказати, що вся Україна вільна й у безпеці від російських посягань.
У середині жовтня Офіс президента повідомляв, що українська армія звільнила від російських окупантів 1620 населених пунктів.
Контекст:
США надали Україні військової допомоги на $19 млрд і $15 млрд прямої економічної допомоги.
США надають допомогу Україні переважно за системою "президентського скорочення" запасів Пентагону. Окрім того, США допомагають Україні в межах Ініціативи сприяння безпеці України (USAI) у тривалішій перспективі – укладаючи контракти з промисловістю на виробництво зброї.
Окремо у Сполучених Штатах ухвалили закон про лендліз для України, згідно з яким США зможуть позичати або здавати в оренду засоби захисту Україні та іншим країнам Східної Європи.