22 вересня на Донбасі було поранено двох українських військових – штаб ООС

Українські військові відповідали на обстріли бойовиків, повідомили у штабі
Фото: EPA
22 вересня російсько-окупаційні війська на Донбасі порушували режим припинення вогню 12 разів, два з яких  із застосуванням заборонених Мінськими угодами озброєнь. Про це поінформував пресцентр штабу операції Об'єднаних сил у Facebook 23 вересня.

"У напрямку Світлодарська противник відкривав прицільний вогонь по позиціях українських воїнів, використовуючи великокаліберні кулемети. На Приазов'ї ворог тричі застосував безпілотні літальні апарати, за допомогою яких здійснив скидання ВОГ-17 біля Павлополя та двічі біля Водяного. Також поблизу цих населених пунктів противник тричі здійснив обстріли з гранатометів різних систем і стрілецької зброї, два з яких у бік Водяного", – повідомили у штабі.

Крім цього, російські найманці вели прицільний вогонь зі стрілецької зброї в районі населених пунктів Зайцеве і Новотошківське.

"Неподалік Новотошківського незаконні збройні формування двічі застосували гранатомети різних систем. Поблизу Причепилівки російсько-окупаційні війська двічі застосували заборонено озброєння, здійснивши 23 постріли з мінометів калібру 120 мм", – указано в повідомленні.

Двох українських військовослужбовців унаслідок обстрілів окупантів було поранено.

"Їм було надано невідкладну домедичну допомогу та евакуйовано до шпиталю. Стан здоров'я воїнів – задовільний. Українські захисники вели активну оборону і подавляли вогневі засоби противника, застосовуючи дозволене Мінськими домовленостями озброєння", – поінформували у штабі.

Від початку доби 23 вересня порушень режиму тиші на Донбасі не зафіксовано.

Контекст:

Одразу після анексії Криму 2014 року Росія розпочала збройну агресію на сході України. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку та російською армією й підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, попри надані Україною факти й докази.

За даними Організації Об'єднаних Націй, за час конфлікту загинуло до 13,4 тис. осіб.

22 липня 2020 року тристороння контактна група погодила режим повного і всеосяжного припинення вогню на Донбасі з опівночі 27 липня. На початку 2021 року ситуація на Донбасі загострилася. Українська сторона регулярно заявляє про випадки порушення бойовиками режиму припинення вогню. За рік дії перемир'я загинуло 45 українських військовослужбовців і 163 дістали поранення, повідомляли у ТКГ 27 липня.

10 вересня командувач Об'єднаних сил Збройних сил України Сергій Наєв повідомив, що тактична ситуація на Донбасі погіршилася.