4 січня бойовики на Донбасі п'ять разів порушували режим тиші – штаб ООС

Українські військові 4 січня не постраждали
Фото: EPA
У лавах українських військовослужбовців 4 січня втрат не було, повідомив штаб операції Об'єднаних сил.

4 січня на Донбасі російсько-окупаційні війська п'ять разів порушували режим припинення вогню. Про це поінформував пресцентр штабу операції Об'єднаних сил у Facebook 5 січня.

"У районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання "Схід", неподалік від Водяного та Лебединського, російсько-окупаційні війська вели вогонь у бік українських позицій із гранатометів різних систем і великокаліберних кулеметів. А поблизу населеного пункту Гнутове противник двічі відкривав вогонь не тільки з гранатометів, але й зі стрілецької зброї. У районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання "Північ", біля Луганського, збройні формування Російської Федерації здійснили кілька неприцільних пострілів з автоматичних станкових і станкових протитанкових гранатометів", – ідеться в повідомленні.

Серед українських військовослужбовців утрат немає.

Від початку доби 5 січня порушень режиму тиші на Донбасі не було, зауважили у штабі.

У 2014 році, одразу після анексії Криму, Росія розпочала збройну агресію на сході України. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України (ЗСУ) з одного боку і російською армією й підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, попри надані Україною факти й докази.

22 липня 2020 року тристороння контактна група погодила режим повного і всеосяжного припинення вогню на Донбасі з опівночі 27 липня. Президент України Володимир Зеленський зауважував, що Об'єднані сили на Донбасі відповідатимуть на ворожі обстріли й після набуття перемир'ям чинності.

Українська сторона регулярно повідомляє про випадки порушення бойовиками режиму припинення вогню. Є загиблі й поранені серед військовослужбовців ЗСУ. За словами начальника Генштабу Руслана Хомчака, Збройні сили України на 99% виконують завдання не відкривати вогню у відповідь на провокації бойовиків.