40% українців вважають, що більшість громадян України в ОРДЛО – це заручники складних життєвих обставин – опитування

Як зазначають соціологи, в українському суспільстві переважає співчутливе ставлення до жителів ОРДЛО
Фото: Державна прикордонна служба України / Facebook

40% українців вважають, що більшість громадян України, які живуть на окупованих територіях Донецької та Луганської областей, стали заручниками складних життєвих обставин – особистих і сімейних. Про це свідчать опубліковані 9 червня результати опитування, проведеного соціологічною службою Центру Разумкова спільно з Фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва.

Як зазначають соціологи, в українському суспільстві переважає співчутливе ставлення до жителів не підконтрольних уряду територій Донбасу.

Водночас 16% опитаних думають, що жителі ОРДЛО – це пасивні прибічники ідеології "русского мира" і СРСР.

13% респондентів розцінюють їх як пристосуванців, яким однаково, хто ними керує, а 9% – як заручників бойовиків.

Для 8% українців жителі окупованих територій – це зрадники, які підтримали збройну агресію Росії проти України.

12% опитаних не змогли визначитися з позицією.

Опитування проводили 14–19 травня в усіх регіонах України, за винятком окупованих територій Донецької та Луганської областей, а також Криму. Усього опитано 2020 респондентів віком понад 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Контекст:

2014 року Росія анексувала Крим і розпочала збройну агресію на сході України. Бойові дії тривають між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на надані Україною факти і докази. За даними ООН, за час конфлікту загинуло приблизно 13 тис. людей.

Єдиний перепис населення було проведено в Україні 2001 року. Згідно з його результатами, у Донецькій області жило 4,8 млн осіб, у Луганській – 2,5 млн, а в Автономній Республіці Крим – 2 млн.