40% українців вважають, що необхідно вводити різні види повітряних тривог, залежно від реальності загрози – опитування
Приблизно 40% українців вважають за доцільне диференціацію повітряних тривог залежно від ситуації та реальності загрози. Про це свідчать опубліковані 1 грудня результати опитування, проведеного Соціологічною групою "Рейтинг".
Водночас 51% громадян вважає, що повітряну тривогу необхідно оголошувати завжди, зокрема й під час злетів ворожих МіГ, які потенційно можуть бути носіями ракет "Кинджал".
Взагалі проти оголошення повітряних тривог – менше ніж 5% респондентів.
"Близько третини українців оцінюють загрозу ракетного удару по їхньому населеному пункту як високу. Найбільше таких – серед мешканців Києва (57%), а також прифронтових і деокупованих територій (близько 42%). Військові дії на території свого населеного пункту вважають дуже ймовірними лише 10%, але серед деокупованих і прифронтових областей так вважають до 20%", – зазначають соціологи.
Опитування проводили 22–23 листопада серед громадян віком від 18 років у всіх областях, окрім тимчасово окупованих територій Криму й Донбасу, а також територій, де на момент опитування не було українського мобільного зв'язку. Усього опитали 1 тис. респондентів методом телефонних інтерв'ю з використанням комп'ютера. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою ймовірністю 0,95 – не більше ніж 3,1%.
Контекст:
Повітряні сили України регулярно повідомляють про вильоти МіГ-31К з російських військових аеродромів. У кожному такому випадку повітряну тривогу оголошують на всій території країни, оскільки ракету "Кинджал" винищувач може випустити будь-якої миті. "Кинджал" долітає до будь-якої точки України дуже швидко, а перехоплювати їх можуть лише ЗРК Patriot, які поки прикривають лише окремі регіони країни.
10 листопада спікер Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат пояснив, що противник почав відпрацьовувати дозаправлення МіГ у повітрі, у зв'язку із чим тривалість тривог зросла приблизно вдвічі.
Президент України Володимир Зеленський 17 листопада дав доручення Міністерству оборони й Генеральному штабу щодо реагування на носіїв "Кинджалів", які зупиняють Україну на години через повітряну тривогу. На його думку, рівень ППО й загалом готовність до ракетних загроз дає змогу дещо осучаснити реагування.
22 листопада Ігнат заявив, що система оповіщення населення про повітряну загрозу найближчим часом не зміниться.