"Ризикувати ми не маємо права". Повітряні сили й далі оголошуватимуть тривогу в разі зльоту МіГ

Ігнат: ПС і далі оголошуватимуть небезпеку
Фото: armyinform.com.ua

Система оповіщення населення про повітряну загрозу найближчим часом не зміниться. Якщо російський носій ракет МіГ-31 злітатиме в повітря, по всій Україні й далі оголошуватимуть тривогу, розповів речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат в ефірі "Українського радіо" 22 листопада.

За словами Ігната, поки Повітряним силам ЗСУ не надходили вказівки стосовно того, як сповіщати населення в разі злету МіГ-31. Тому вони в будь-якому разі й далі оголошуватимуть небезпеку і щодо ударних безпілотників, і щодо ракетної атаки, і щодо тактичної авіації чи реактивних систем залпового вогню. Зокрема, ПС ЗСУ сповіщають про загрози в офіційному Telegram-каналі.

"Щодо того, який рівень загрози буде, іншими словами в який колір малювати карту, – це буде ухвалено на вищому рівні. Інколи інформація є, що МіГ злетів із ракетою, інколи – що без ракети, а іноді такої інформації немає. Тут ризикувати ми не маємо права", – сказав Ігнат. 

У Facebook він пояснив, що рішення щодо змін в системі оповіщення щодо вильотів МіГ-31К поки не ухвалено. "Незмінність полягає в тому, що Повітряні Сили завжди будуть оголошувати про реальні загрози повітряних ударів!", – написав Ігнат.

Контекст:

Повітряні сили України регулярно повідомляють про вильоти МіГ-31К із російських військових аеродромів. У кожному такому випадку повітряну тривогу оголошують по всій території країни, оскільки ракету "Кинджал" винищувач може випустити в будь-який момент. "Кинджал" долітає до будь-якої точки України дуже швидко, а перехоплювати їх можуть лише ЗРК Patriot, які поки прикривають лише окремі регіони країни.

10 листопада Ігнат пояснив, що противник почав відпрацьовувати дозаправлення МіГ у повітрі, у зв'язку із чим тривалість тривог зросла приблизно вдвічі.

Президент України Володимир Зеленський 17 листопада дав доручення Міністерству оборони й Генеральному штабу щодо реагування на носії "Кинджалів", які зупиняють Україну на години через повітряну тривогу. На його думку, рівень ППО і загалом готовність до ракетних загроз дає змогу дещо осучаснити реагування.