8-го та 9 травня окупанти можуть влаштувати масовані обстріли українських міст – РНБО

У Міноборони України заявляли, що РФ може влаштувати провокації й активізувати обстріли 8-го та 9 травня
Фото: president.gov.ua

Центр протидії дезінформації при Раді національної безпеки і оборони України закликав громадян уважно стежити за сигналами повітряної тривоги 8-го та 9 травня, а також напередодні цих дат. Про це написала пресслужба центру у Facebook.

"Оскільки російські війська не можуть похвалитися вагомими здобутками на фронті до Дня Перемоги, підвищується ризик масованих обстрілів українських міст у ці дні", – пояснили в повідомленні.

РНБО закликає українців не ігнорувати повітряної тривоги й дотримуватися комендантської години.

Міноборони України прогнозує провокації або активізацію обстрілів із боку російської армії. Про це 4 травня повідомив речник міністерства Олександр Мотузяник.

Він зазначив, що РФ прагне досягти певних результатів у війні до 9 травня.

"РФ, навіть якщо не досягне своїх стратегічних цілей – а вона їх не досягла станом на сьогоднішній день, – ці перемоги може придумати й показати на телебаченні. Це для них не є проблемою", – сказав Мотузяник.

Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)

Контекст:

У більшості країн Європи, а також у США та Великобританії свято перемоги у Другій світовій війні святкують 8 травня, оскільки 1945 року цього дня о 22.43 за центральноєвропейським часом було підписано беззастережну капітуляцію нацистської Німеччини. За московським часом капітуляція була підписана о 00.43 наступного дня – 9 травня.

До 2015 року в Україні, як і в інших країнах СНД, на офіційному рівні 9 травня святкували День Перемоги. 2015 року Верховна Рада внесла зміни до законодавства: 8 травня було встановлено День пам'яті та примирення на честь всіх жертв Другої світової війни, а 9 травня – День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

Символом цього дня став червоний мак, а гаслом – "1939–1945. Пам'ятаємо. Перемагаємо". На меморіальних заходах цього дня акцент роблять не на святкуванні, а на вшануванні пам'яті жертв Другої світової.