Агент СБУ: Інформація від Сівковича могла безпосередньо вплинути на початок війни
Підозрюваний у держзраді колишній заступник секретаря Ради національної безпеки і оборони Володимир Сівкович надавав росіянам інформацію, яка могла сприяти повномасштабному вторгненню країни-агресора РФ в Україну. Про це розповів таємний агент Служби безпеки України в інтерв'ю засновнику видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону.
На замовлення офісу, організованого Сівковичем, проводили багато соціологічних досліджень. Він передавав ФСБ настрої українського суспільства, його прихильність до тих чи інших партій, політичних гравців, державних органів влади, розповів агент.
Водночас Сівкович, за його словами, змінював дані на догоду російській владі.
"Наприклад, якщо результати показували прихильність людей до проукраїнських політичних сил, Сівкович такі цифри применшував, і навпаки. Якщо були одні показники, він міг зробити інші... Він це робив для того, щоб, коли ця інформація була в руках ФСБ, вони були раді, що ситуація в Україні така, а не інша", – сказав співробітник СБУ.
За його словами, Сівкович свідомо брехав навіть своєму керівництву. Агент висловив припущення, навіщо він це робив.
"Я думаю, оскільки РФ давно мала плани на повномасштабне вторгнення, ця інформація могла досить суттєво вплинути безпосередньо на те, чи входити [РФ] війною до України чи ні. Оскільки він так робив, я вважаю, що, скоріше за все, він був прихильником цього", – заявив агент.
Контекст:
Сівкович був заступником секретаря РНБО із жовтня 2010 року до грудня 2013 року. Після перемоги Євромайдану живе в Росії. В Україні його обвинувачують в участі у злочинній організації й державній зраді (ч. 2 ст. 255, ч. 1 ст. 111 КК України), а співробітників із РФ – у створенні, керівництві, участі у злочинній організації й шпигунстві (ч. 1, ч. 2 ст. 255, ч. 1).