Арахамія: Росія одразу сяде за стіл переговорів, як тільки Україна покличе. Вони мріють про це

В України зараз "дуже погана перемовна позиція", вважає Арахамія
Фото: Alexandr Senko / Facebook

Для країни-агресора РФ переговори з Україною зараз вигідніші, ніж для Києва. Таку думку в інтерв'ю журналістці Наталії Мосейчук, яке опублікували в YouTube 24 листопада, висловив член парламентського комітету з питань нацбезпеки, оборони та розвідки, голова правлячої фракції "Слуга народу" Давид Арахамія.

"Росія одразу ж сяде за стіл переговорів. От як тільки ми їх покличемо сісти – наступного дня вони будуть уже сидіти, чекати і казати, що Україна не приїжджає. Не тому, що це їм вигідно чи не вигідно", – наголосив нардеп.

За словами Арахамії, росіяни "чітко розуміють, що як тільки з'явиться новина, що Україна сіла за стіл перемовин, усі постачання, які й так затримуються постійно по об'єктивних обставинах, будуть по політичних обставинах ще більше затримуватися".

"Вони мріють про те, щоб ми покликали сісти за перемовини. Тому що для них вигідніше це, ніж для нас", – зазначив голова фракції "Слуга народу".

Арахамія додав, що в України зараз "дуже погана перемовна позиція".

Контекст:

Країна-агресор РФ розв'язала війну проти України 2014 року, коли окупувала Крим і частини Донецької та Луганської областей. 24 лютого 2022 року Росія почала широкомасштабне вторгнення в Україну.

30 вересня 2022 року глава Української держави Володимир Зеленський сказав, що Україна хоче досягти домовленості з РФ, але з нинішнім російським президентом Володимиром Путіним це неможливо. "Він не знає, що таке гідність і чесність. Тому ми готові до діалогу з Росією, але вже з іншим президентом", – сказав Зеленський. У жовтні він ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони, у якому офіційно констатували "неможливість проведення переговорів із Путіним".

Україна в листопаді 2022 року презентувала свою формулу миру, яка містить 10 пунктів. Одним із головних положень є виведення російських військ з усієї території України в межах міжнародно визнаних кордонів. В інтерв'ю, яке опублікували 11 травня 2023 року, Зеленський закликав не нав'язувати Україні формати досягнення миру з Росією.

Путін 12 вересня стверджував, що першим кроком до діалогу може стати скасування указу Зеленського щодо заборони переговорів із ним.

Видання The Economist 13 листопада писало, що західні посадовці дедалі частіше говорять про те, що війна, розв'язана Росією проти України, може затягнутися ще на п'ять років у ситуації, коли ні РФ, ні Україна не готові поступитися, але й вийти із глухого кута теж не здатні.

Глава МЗС Литви Габріелюс Ландсбергіс припустив ситуацію, коли через відсутність постачання зброї Україну змусять сісти за стіл переговорів із РФ, але це не буде її вибором. "Кремль зараз перебуває в дуже зручному становищі, коли йому потрібно просто порахувати, скільки ще доведеться чекати або терпіти", – сказав він в інтерв'ю 22 листопада.