Арестович: Чого гріха таїти, "Велика трійка" – Макрон, Шольц і Драґі – їхала вмовляти Зеленського, а в підсумку вийшла з підтримкою України
Лідери Німеччини, Франції та Італії спочатку планували під час візиту до Києва вмовляти президента України Володимира Зеленського піти на компроміс із Росією. Про це в інтерв'ю засновнику інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону розповів радник керівника Офісу президента України Олексій Арестович.
"Останнім прикладом успішності є візит "Великої трійки" плюс президент Румунії. Бо – чого гріха таїти? Вони їхали вмовляти, а в підсумку вийшли із чим? Із підтримкою України. І сказали, що "наше завдання – зробити так, щоб...", "звісно, усе це закінчиться мирними переговорами" – це правильні слова, їх завжди вимовляють. Але "Україна має диктувати умови" – почути це від [канцлера Німеччини Олафа] Шольца та [президента Франції Еммануеля] Макрона, повірте, це був великий дипломатичний успіх. Я навіть сказав би, що це стратегічна перемога, дипломатична, за масштабом порівнянна з відходом російських військ від Києва, Чернігова та Сум", – наголосив Арестович.
За його словами, мало хто усвідомлює, наскільки серйозним був цей дипломатичний успіх.
"Тому що звикли мислити категоріями військових перемог, але насправді це найбільша перемога, яка прямо визначить подальший перебіг цієї війни і її результат зокрема. Найбільша перемога", – резюмував Арестович.
Арестович: Був період, коли ми майже 10 днів узагалі не стріляли артилерією. Усе тримала наша піхота, зубами вчепившись у землю. Читайте повну версію інтерв'ю
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
16 червня президент Франції Еммануель Макрон, канцлер Німеччини Олаф Шольц, прем'єр-міністр Італії Маріо Драґі, а також президент Румунії Клаус Йоганніс прибули до Києва. Для всіх чотирьох лідерів це перший візит до України від початку повномасштабного вторгнення Росії. Вони відвідали звільнений від окупантів Ірпінь та провели переговори із Зеленським, а потім – спільну пресконференцію.
Макрон за підсумками зустрічі із Зеленським заявив, що Німеччина та Франція не вимагатимуть, щоб Україна йшла на поступки в переговорах із Росією.
На пресконференції французький лідер також сказав, що Франція, Німеччина, Італія та Румунія – за негайне надання Україні статусу кандидата у члени ЄС.
Зеленський за підсумками зустрічі говорив про єдність, а також висловив очікування, що партнери нададуть країні важке озброєння.