Арестович: Може знайтися людина, яку Путін принизив на очах інших людей, котра дістане пістолет і застрелить його G

Арестович: Диво не може бути елементом планування
Фото: president.gov.ua
Російським чиновникам і силовикам важко протестувати проти влади президента РФ Володимира Путіна, зокрема тому, що Путін при владі 23-й рік – і бунт проти нього означає бунт проти всієї системи, в якій виросли ці люди. Про це заявив колишній радник Офісу президента України Олексій Арестович в інтерв'ю головній редакторці інтернет-видання "ГОРДОН" Олесі Бацман.

"Все більше людей розуміють, що вся ця божевільня коїться тільки тому, що є одна людина на одній посаді і вона ще ухвалює ці рішення. Якщо її немає на цій посаді або її немає фізично – усе одразу вирішується. Звалюєш на неї всю провину", – заявив Арестович.

Він зазначив, що російська еліта має такий досвід, у РФ неодноразово робили такі речі, наприклад, після смерті диктатора Йосипа Сталіна.

"Ти мімікруєш, скидаєш із себе відповідальність. Якийсь директор ФСБ каже: "Він тримав мою сім'ю у заручниках. Ну, що я міг зробити? Ми не схвалювали, ми опиралися як могли. А от він, сволота, винний, так. А нам пробачте. І, ну, ось тепер ми готові повертатися у сім'ю народів, у світовий розподіл праці. Знімайте свої санкції – мир, дружба, жуйка"описав Арестович імовірний варіант розвитку подій.

На його думку, це дуже вигідний сценарій для російських чиновників, і все більше людей це розуміють, але їх зупиняє "традиційна повага до російської влади".

"І друге – ці люди сформувалися за Путіна більше ніж повністю. Їм треба не проти Путіна виступити, а проти власного менталітету. Уявляєте, якийсь генерал федеральної служби охорони Путіна? Путін при владі 23-й рік. Це якраз кар'єра від лейтенанта до генерала. Тобто він лейтенантом туди прийшов, він уже генералом став, а не бачив нікого, окрім Путіна. Йому треба збунтуватися не лише проти Путіна, а проти всього свого життя, проти всієї системи, в якій він виріс. Це важко ментально", – наголосив Арестович.

Бацман звернула увагу, що за цей період імовірний "лейтенант, який став генералом", певно, зазнав від Путіна безлічі принижень, і це якраз може вирости в бунт.

Арестович погодився з тим, що це можливо, оскільки російська система має "кримінальний характер" і працює за принципом "дави того, хто знизу, і слухайся того, хто нагорі", що періодично спричиняє бунти.

"Але це речі, які не можна планувати, на жаль. Звичайно, може знайтися людина, яку Путін принизив двічі, там, на очах у інших людей. Вона може дістати пістолет і застрелити його. Але вони, по-перше, вживають таких заходів [безпеки, що важко це зробити], а по-друге, це буде диво. А диво не може бути елементом планування, на жаль", – резюмував Арестович.

Арестович: Доля Пригожина сумна. Він надто пахне мертвечиною. Повний текст інтерв'ю

Відео: Алеся Бацман / YouTube


Контекст:

Путін перебуває при владі в РФ із 2000 року. У 2018-му його обрали на четвертий президентський строк. У 20082012 роках Путін був главою уряду, в цей час посаду президента обіймав Дмитро Медведєв.

У 2020 році в Росії ухвалили закон про обнулення президентських строків Путіна. Документ дає змогу Путіну залишитися на посаді глави держави до 2036 року.

На думку російської журналістки Юлії Латиніної, Путін може зіткнутися з перспективою загрози для своєї влади в Росії на тлі вторгнення в Україну, що невдало складається.

Російський публіцист і телеведучий Олександр Невзоров, який набув українського громадянства, переконаний, що оточення Путіна шукає можливості з ним розправитися, "але це дуже непросто".

За оцінкою радника глави МВС України Антона Геращенка, поразки російської армії в Україні впливають на ситуацію в РФ і система управління, яку збудував Путін, руйнується. Він вважає, що є чотири варіанти, як складеться майбутнє Путіна. Зокрема Геращенко не відкидає, що главу Кремля "роздере натовп після перевороту".

Путін здається "ізольованішим, ніж будь-коли", як усередині РФ, так і на міжнародному рівні, і відчуває "втрату друзів", писала 30 грудня газета The Washington Post, підбиваючи підсумки 2022 року.