Арестович: Під Запоріжжям кадировці з бурятами вкотре посварилися, і кадировці завдали двох артилерійських ударів по бурятах G

Арестович: Коли противник починає між собою cваритися й шукати винуватих, отже, у них там великі неприємності
Фото: Генеральний штаб ЗСУ – General Staff of the Armed Forces of Ukraine / Facebook

У Запорізькій області внаслідок конфлікту з бурятами кадировці відкрили по їхньому підрозділу артилерійський вогонь. Про це в інтерв'ю засновнику інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону розповів радник керівника Офісу президента України Олексій Арестович.

"Там же стався відомий випадок, коли кадировці з бурятами вкотре посварилися, і кадировці завдали навіть двох артилерійських ударів по бурятах – до стрілянини дійшло. Після чого їх розділили: бурятів кинули на херсонський напрямок, а кадировців – на сєвєродонецький. Це вкотре демонструє, що коли противник починає між собою сваритися й шукати винуватих, отже, у них там великі неприємності", – наголосив Арестович.

Відео: В гостях у Гордона / YouTube

Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)

Контекст:

За даними Головного управління розвідки Міноборони України, стрілянина між російськими окупантами сталася в ніч 29 квітня в окупованій Киселівці Чорнобаївської сільської громади Херсонської області. В інциденті брало участь понад 50 людей, точна кількість поранених і загиблих невідома. Серед причин конфлікту розвідка назвала небажання солдатів із Бурятії вести наступальні бойові дії, а також нерівні умови з чеченцями.

"Останні взагалі не бувають на передовій, залишаючись у тилу виключно як загороджувальні загони. Їхнє завдання – змушувати підрозділи окупантів йти на активні дії, тобто відкривати вогонь по тих, хто намагається відступати. Ще одна причина – нерівномірність розподілу награбованого. Основний зиск від мародерства мають чеченці", – пояснили в ГУР.

У середині березня російській армії, за даними української розвідки, дали вказівку "перейти на самозабезпечення", тобто відбирати продукти та майно в місцевого населення і грабувати магазини. Після визволення населених пунктів у низці регіонів місцеві жителі розповіли, що окупанти відбирали в них їжу, одяг, побутову техніку. Були випадки, коли в убитих окупантів знаходили вкрадені в Україні коштовності.

За даними проєкту "Беларускі Гаюн", російські окупанти перевозять украдене в Україні до Білорусі, а звідти поштою переправляють додому до Росії. Журналісти опублікували дані російських військових, які надіслали найбільше речей – від 50 до 450 кг. Серед них – інструменти, телевізори, меблі, запчастини, рибальське приладдя, одяг.