Арестович: Ситуація на фронті для нас ахова

Арестович закликав західних союзників надати Україні реактивні системи залпового вогню
Фото: ЕРА

Радник глави Офісу президента України Олексій Арестович 26 травня під час бесіди з російським правозахисником, блогером Марком Фейгіним, яку транслювали в YouTube, заявив про ускладнення ситуації на фронті.

"Оскільки ми якщо не зовсім втратили, то суттєво обмежили свої можливості щодо ураження оперативних тилів російської армії, тиск на фронті зростатиме щодня. А оскільки нам немає звідки поповнитися, то наші можливості боротися із цим тиском знижуватимуться. Ситуація на фронті для нас ахова", – сказав Арестович.

Він закликав західних союзників надати Україні реактивні системи залпового вогню (MLRS).

"Нас виносять далекобійними засобами, і нам поки що нічого протиставити противникові особливо, крім мужності українських солдатів. Але оскільки це високотехнологічна, сучасна війна, то на одній мужності далеко не поїдеш. Хоча ми поки що їдемо і їхатимемо. Ми навіть у контратаки ходимо. Ми своєю артилерією завдаємо ударів, вона у нас є, вона у нас діє, зокрема і на напрямку головного удару... Виникає запитання до Заходу: ви хочете, щоб ми вигравали?" – наголосив Арестович.

Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)

Контекст:

5 травня головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний поінформував голову Об'єднаного комітету начальників штабів США генерала Марка Міллі, що ЗСУ перейшли до контрнаступальних дій на харківському та ізюмському напрямках. "Тому питання надання Україні РСЗВ M142 HIMARS та М270 MLRS дуже актуальне", – наголосив Залужний.

18 травня видання Politico написало з посиланням на свої джерела, що, незважаючи на багаторазові прохання Києва, США не постачають Україні РСЗВ, оскільки побоюються, що Збройні сили України вдарять американськими ракетами по території РФ і це може затягнути конфлікт.

Американська влада вважає ефективнішим доправляти в Україну 155-мм гаубиці M777 замість РСЗВ, розповів співрозмовник Politico з адміністрації президента США. За даними видання, РСЗВ M142 HIMARS та M270 MLRS були серед перших запитів від України, у Києві неодноразово зверталися безпосередньо до США про їх постачання.

Максимальна дальність стрільби M270, виробленої для армії США 1983 року, залежно від боєприпасів становить до 160 км, а M142 HIMARS – до 300 км.

Президент України Володимир Зеленський висловив сподівання, що після другого засідання 23 травня контактної групи щодо України ЗСУ отримають MLRS.

За словами глави МЗС України Дмитра Кулеби, американські РСЗВ MLRS можуть допомогти Україні відбити наступ РФ, а також запобігти глобальній продовольчій кризі.

Кулеба також зазначав, що якщо Україна отримає американські РСЗВ і матиме досить важкого озброєння, то зможе звільнити від російських окупантів Херсон.