Арестович вважає, що перспектив звільнення з ОРДЛО чотирьох українців, про яких говорив Кравчук, немає

Арестович: Ми запропонували провести обмін. Запропонували вчинити по-людськи хоча б щодо тих, хто вкрай хворий
Фото: radiosvoboda.org
Речник української делегації у тристоронній контактній групі з урегулювання ситуації на Донбасі Олексій Арестович вважає, що перспектив звільнення чотирьох тяжкохворих українців, відпустити яких просив голова делегації, перший президент України Леонід Кравчук, немає. Про це він сказав 9 червня в коментарі агентству "Інтерфакс-Україна".

"Не думаю, що є перспективи звільнення цих людей. ОРДЛО займає тільки одну позицію – вести з ними прямі переговори і визнання Росії посередником", – заявив Арестович.

Він поінформував, що цих чотирьох українців утримують у місцях позбавлення волі в ОРДЛО.

"Ці люди в дуже важкому стані, вони не отримують належного лікування. Вони перебувають у місцях позбавлення волі. Ми запропонували провести обмін. Запропонували вчинити по-людськи хоча б щодо тих, хто вкрай хворий. Однак наша аргументація у ТКГ не подіяла і, на жаль, це закінчилося нічим", – сказав спікер.

Також Арестович повідомив, що немає прогресу й у питанні підготовки документа у сфері безпеки щодо дотримання режиму повного припинення вогню.

Контекст:

9 червня на онлайн-засіданні ТКГ Кравчук закликав звільнити чотирьох тяжкохворих українців, яких утримують на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей.

Відразу після анексії Криму 2014 року Росія почала збройну агресію на сході України. Бойові дії тривають між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на надані Україною факти і докази. За даними ООН, за час конфлікту загинуло приблизно 13 тис. осіб.

Переговори про врегулювання конфлікту ведуть у межах тристоронньої контактної групи (ТКГ, Україна – ОБСЄ – Росія) і "Нормандської четвірки" (Україна – Німеччина – Франція – Росія).

Останній обмін утримуваними особами відбувся 16 квітня 2020 року. Бойовики звільнили 20 осіб, українська влада передали їм 14.

У грудні представник Донецької області в українській делегації у ТКГ з урегулювання конфлікту на Донбасі, журналіст Сергій Гармаш розповідав, що окупанти блокують обмін. За словами уповноваженої Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової, переговори щодо обміну утримуваними особами практично заморожено через позицію РФ.

Наприкінці квітня 2021 року Денісова повідомила, що на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей незаконно утримують 280 громадян України.

У травні бойовики "ЛДНР" передали свої списки на обмін утримуваними особами.

Арестович 13 травня заявив, що в межах наступного обміну утримуваними особами з бойовиками "ДНР" і "ЛНР" Україна планує повернути приблизно 100 осіб.