Арестович заявив, що з голосуванням жителів ОРДЛО на виборах у Держдуму РФ розберуться українські спецслужби

Арестович: Упевнений, що прості люди не постраждають
Фото: radiosvoboda.org
Голосування на виборах до Держдуми РФ жителів окупованих територій Донбасу вивчатимуть українські правоохоронці. Про це позаштатний радник глави Офісу президента України, спікер української делегації у тристоронній контактній групі (ТКГ) щодо Донбасу Олексій Арестович заявив телеканалу "Дом" в інтерв'ю 19 вересня.

"Тут не треба всіх одним миром мазати. Тут треба дивитися в кожній окремій ситуації. Є люди, які змушені це зробити, щоб не залишитися без роботи. Ті ж самі бюджетники, яких ставлять на окупованих територіях у дуже жорстке становище: не "голосуєш" – ти без роботи. А можливо, тебе ще будуть переслідувати. Є люди, які добровільно взяли й пішли", – сказав він.

Речник української делегації у ТКГ підкреслив, що після деокупації буде розгляд "по суті в кожному випадку окремо".

"Для цього існує робота спецслужб, для цього існує робота поліції та інших органів. Я повністю впевнений, що прості люди не постраждають. Постраждають передусім ті, хто ухвалювали відповідні рішення і виступали пособниками окупантів. Тобто брали активну та свідому участь в організації антиукраїнської діяльності, порушенні українського та міжнародного законодавств і сприяли діяльності окупанта", – пояснив Арестович.

За його словами, "найкраще, що можна було б цим людям зробити, – швиденько забратися разом із російськими військами, коли прийде час".

"Залишатися тут, у нас, буде не найкращим рішенням для них", – підкреслив Арестович.

Контекст:

17 вересня в Росії почалися вибори в Держдуму, які триватимуть до 19 вересня. Центрвиборчком РФ дозволив голосувати онлайн на виборах у Держдуму жителям ОРДЛО. Правозахисники повідомляли, що жителів ОРДЛО, які отримали російський паспорт, повезуть у Ростовську область для голосування. Цю інформацію підтвердили.

У МЗС України закликали світ не визнавати російських виборів на окупованому Донбасі.

В Європарламенті запропонували не визнавати результати виборів до Держдуми Росії, якщо їх "проведуть із порушенням демократичних принципів і міжнародного права".

У Держдуму обирають 450 депутатів: 225 депутатів – в одномандатних виборчих округах (один округ – один депутат) і 225 депутатів – від політичних партій (у федеральному виборчому окрузі пропорційно до кількості голосів виборців, поданих за федеральними списками кандидатів).