Автомобілі ЗСУ, які зупинили в Києві, не ті, що зникли під Сумами – Міноборони

Маляр про російських окупантів: Знешкоджені
Фото: Ганна Маляр / Facebook
Автомобілі Збройних сил України, які зупинили в Києві, – не ті автомобілі, що зникли під Сумами. Про це повідомила заступниця міністра оборони України Ганна Маляр у Facebook.

"Знешкоджені", – написала вона в оновленні свого поста про окупантів.

Пізніше вона додала: "Автомобілі зупинені. Як з'ясувалося, це не ті авто ЗСУ, які зникли під Сумами, а ідентичні".

Спікерка парламентської фракції "Слуга народу" Юлія Палійчук повідомила у Telegram, що "інформація щодо пересування ворожої ДРГ на машинах ЗСУ по Києву не відповідає дійсності".

"Екіпаж ідентифіковано – усі наші", – написала вона.

Маляр повідомляла, що за захопленими авто з боку Оболоні слідувала колона російських військових вантажівок. У штабі операції Об'єднаних сил інформували, що йдеться про дві бойові броньовані машини "Козак", три КрАЗи та ГАЗ-66.

У коментарях Маляр підтвердила, що російські військові їхали з Гостомеля, де другу добу тривають бої за аеропорт. За даними ЗМІ, для російських окупантів цей об'єкт має стратегічне значення – вони хочуть установити за допомогою цього аеропорту "повітряний міст", по якому перекинути в Україну більшу кількість військ.

Українські та американські ЗМІ повідомляють про плани окупантів захопити столицю України. За даними української влади, російські військовослужбовці намагаються дістатися Києва з різних боків. Зокрема, голова Сумської обласної державної адміністрації Дмитро Живицький розповів, що "дуже велика кількість танків та іншої техніки" пересувається із Сумської області в напрямку Києва. Водночас українським військовим удалося зупинити рух колони російських танків із чорнобильського напрямку в районі Іванкова Київської області. Щоб зупинити окупантів, за даними "Української правди", українські військовослужбовці підірвали міст на річці Ірпінь.

Контекст:

Приблизно о 5.00 24 лютого президент РФ Володимир Путін оголосив про "спеціальну воєнну операцію" російських військ в Україні. Він заявив, що її мета емілітаризація та денацифікація України".

Після звернення Путіна збройні сили Російської Федерації атакували Україну з півдня, півночі (зокрема з території Білорусі) та сходу. Вони почали обстрілювати українські позиції на Донбасі, завдали ракетно-бомбових ударів по низці аеродромів та інших військових об'єктах. За даними радника міністра внутрішніх справ України Антона Геращенка, Росія застосовує реактивні системи залпового вогню "Град".

Глава МЗС України Дмитро Кулеба заявив, що Путін розпочав повномасштабну війну проти України, і закликав світ відреагувати.

Президент України Володимир Зеленський уранці 24 лютого оголосив воєнний стан по всій країні, а наприкінці дня – загальну мобілізацію. Він закликав українців не панікувати, "робити все, що потрібно для підтримки Збройних сил України", і пообіцяв, що всім охочим захищати Україну видаватимуть зброю.

В Україні є жертви серед військовослужбовців та цивільних (увечері 24 лютого Зеленський повідомляв про 137 загиблих військових). Але ворог, як наголосив президент України, зазнає серйозних втрат – в Офісі президента повідомили про понад 350 загиблих росіян.

Росіяни в перший день боїв втратили понад 30 танків, до 130 БМП, сім літаків та шість вертольотів, повідомив головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний. Також відомо про захоплених у полон окупантів.

Через напад на Україну США, Великобританія та Канада заявили про введення санкцій проти Росії.