"Азов" показав із дрона руйнування у Маріуполі. Влада заявила, що майже 80% житлового фонду непридатні для проживання

Практично у всіх багатоповерхових будинках, які потрапили до кадру, видно значні пошкодження
Скріншот: АЗОВ - Маріуполь / Telegram
Полк Національної гвардії "Азов", який захищає Маріуполь Донецької області від російських окупантів, показав, як місто виглядає з дрона. Відео 14 березня опублікували у Telegram.

На відео можна розглянути, що у Маріуполі великі руйнування. Практично у всіх багатоповерхових будинках, які потрапили в кадр, видно значні пошкодження, деякі продовжують горіти, над містом стоять чорні клуби диму.

Також на відео зафіксовано момент влучення ракети в один із будинків.

Канал CNN, який аналізував відео, повідомив, що дрон розпочав зйомку у промисловій зоні на заході Маріуполя і рухався на північ у бік торгового центру "Епіцентр". Від цього гіпермаркету практично нічого не лишилося.

Радник мера Маріуполя Петро Андрющенко 14 березня в інтерв'ю каналу "Настоящее время" розповів, що у місті приблизно 80% житлового фонду непридатні для проживання.

Андрющенко повідомив, що Лівобережний район, де до нападу Росії жило 135 тис. осіб, "цілком знищено".

"Не залишилося жодного будинку, придатного для житла, – наголосив радник мера. – Наразі знищується Центральний район. Це найбільший район, у якому була найбільша кількість жителів і найбільша кількість багатоповерхових будинків. Усі багатоповерхові будинки вже знищені. Тут розташована історична частина міста, тут продовжуються обстріли, бомбардування. Можна сміливо стверджувати, що Центральний район на 90% уже не пристосований для житла".

Два інші райони міста Приморський та Кальміуський теж зазнають атак "різного ступеня інтенсивності".

"Якщо зараз узяти житлову інфраструктуру міста, то сміливо можна стверджувати, що в місті майже 80% житлового фонду непридатні для житла. З них не менше ніж 80% непридатні до відновлення ніколи", сказав Андрющенко.

За оцінками влади, зараз у місті залишається приблизно 350 тис. осіб.

Контекст:

Маріуполь – найбільше портове місто на березі Азовського моря. Бої за місто точаться з початку російського вторгнення. Мер міста Вадим Бойченко говорив, що російські війська не змогли взяти штурмом Маріуполь та почали скидати на нього авіабомби, обстрілювати з артилерійських знарядь та реактивних систем залпового вогню житлові квартали.

Жителі обложеного Маріуполя через російських окупантів залишилися без води, світла, тепла та зв'язку. У місті є проблеми з медикаментами та харчовими продуктами.

Спроби евакуації жителів з Маріуполя та доставлення туди гуманітарної допомоги робили неодноразово, всі вони зірвалися через обстріли окупантами гуманітарного коридору. Президент України заявив, що окупанти свідомо зривають евакуацію з Маріуполя, оскільки вони мають наказ "тримати місто в заручниках, знущатися з нього".

14 березня частині жителів вдалося виїхати з міста гуманітарним коридором приватними автомобілями. Місцева влада повідомила, що коридор Маріуполь – Мелекіне – Портівське – Мангуш – Бердянськ – Запоріжжя – єдиний, який працює, хоча гарантувати повну безпеку щодо нього неможливо. За попередніми даними, місто покинуло щонайменше 160 автомобілів.

За офіційними даними, за час російської агресії в Маріуполі загинуло 2357 жителів. Але Андрющенко вважає, що це не остаточні дані, оскільки через постійні обстріли поки що неможливо зайнятися пошуком тіл загиблих. Він припускає, що у місті вже могло померти приблизно 20 тис. людей.

Влада Маріуполя вважає, що окупанти хочуть захопити місто, щоб "пробити коридор" із Ростовської області Росії в окупований Крим.