"Азовсталь" та ММК імені Ілліча звернулися до Офісу генпрокурора з проханням відкрити кримінальні провадження за фактами крадіжки металу з Маріуполя

Факти вивезення майна підтверджують заяви окупаційної влади та колаборантів, зазначили заявники
Фото: rbc.ua
Маріупольські металургійні комбінати ММК ім. Ілліча та "Азовсталь" групи "Метінвест" звернулися до Офісу генпрокурора з проханням відкрити кримінальні провадження за фактом крадіжки російськими окупантами металопродукції, що належить комбінатам, її системно вивозять у РФ. Про це йдеться в офіційних заявах комбінатів, повідомила 7 червня пресслужба "Метінвесту".

"Із відкритих джерел заявнику стало відомо, що представники військових формувань Російської Федерації (та підконтрольних їм осіб і терористичних угруповань), які окупували місто Маріуполь, вивозять у невідомому напрямку та використовують на свій розсуд без законних підстав майно комбінату", – ідеться в заявах.

Підприємства зазначають, що факти вивезення майна підтверджують заяви окупаційної влади та колаборантів про відновлення роботи Маріупольського порту для вивезення металопродукції та зерна, а також трекінгових даних морського судна, зареєстрованого у РФ, яке доправило крадений метал до порту Ростова-на-Дону. Збиток комбінатів від крадіжки продукції становить десятки мільйонів доларів, наголосили у пресслужбі "Метінвесту".

Комбінати просять правоохоронні органи внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань інформацію про скоєння військовими формуваннями РФ, а також підконтрольними їй особами або представниками підконтрольних їй терористичних угруповань кримінального правопорушення, передбаченого ст. 185 та 186 Кримінального кодексу України (крадіжка та грабіж).

Контекст:

У міноборони Росії 24 травня заявили про повне розмінування порту в окупованому Маріуполі та відкриття вранці в середу, 25 травня, гуманітарного коридору для виходу іноземних суден. У Маріупольській міськраді не відкидали, що повідомленнями про гуманітарний коридор Росія намагається прикрити угоди з вивезення металопродукції та зерна на десятки мільйонів доларів.

27 травня журналісти "Радіо Свобода" опублікували супутникові знімки, на яких видно рух суден, які могли вивозити метал та зерно.

У коментарі виданню "Економічна правда" директор ДП "Маріупольський торговельний порт" Ігор Барський повідомляв, що на території підприємства залишається приблизно 200 тис. тонн металу та чавуну вартістю понад $170 млн.

Переважна кількість металу належить компанії "Метінвест". У "Метінвесті" це підтвердили. Ідеться про продукцію "Азовсталі" та Металургійного комбінату імені Ілліча.

31 травня окупанти "ДНР" відзвітували про скерування у РФ першого судна з украденим українським металом.

4 червня до акваторії порту окупованого Маріуполя Донецької області зайшло друге судно РФ для вивезення металу.