Бахмут – точка біфуркації війни в Україні, Росія кинула в бій свої найкращі підрозділи – Череватий

У Бахмуті окупанти концентрують максимально артилерійський вогонь, зазначив Череватий
Фото: EPA (ілюстративне)
Російські окупаційні війська за добу 6 березня зі ствольної артилерії і РСЗВ завдали приблизно 130 ударів по позиціях ЗСУ на бахмутському напрямку.

Про це в ефірі національного телемарафону, який транслювали в YouTube каналу "Рада", розповів речник східного угруповання Збройних сил України Сергій Череватий.

"Ворог кинув свої найкращі підрозділи у бій, він концентрує максимально артилерійський вогонь... Зараз Бахмут – точка біфуркації цієї війни, він уже став символічним з багатьох точок зору. Для нас це абсолютний символ нашої боротьби, стійкості, героїзму, непохитності й незламності. Для росіян – це якраз злам їхнього міфу про "другу армію світу" і про ПВК як про якусь непереможну компанію", – зазначив Череватий.

За його словами, Бахмут, з оперативного погляду, "не є аж такою цінністю".

"Просто це наша земля, ми захищаємо кожен метр, і поки є можливість дошкуляти ворогові, вибивати його особовий склад, бойовий дух, бойові можливості, ми це робимо. Якщо є потреба відступити… Ми це робили, завдавши ворогові просто неймовірних втрат, – підкреслив Череватий. – Тут важливіше, як ми загалом використовуємо ситуацію. А вона полягає в тому, що більше ніж сім місяців не можуть вони взяти цей населений пункт, і наші війська роблять просто героїчні речі… Вони вибивають потенціал ворога, щоб полегшити роботу своїм побратимам, які зараз готуються… Щоб потім викинути ворога назавжди із нашої землі".

Напередодні, 5 березня, Бахмут укотре відвідав командувач Сухопутних військ ЗСУ Олександр Сирський. Він заявив, що бої за місто сягнули максимального напруження.

Контекст:

Інтенсивні бої в районі Бахмута почалися в липні 2022 року і тривають уже сім місяців, повідомляли в Генштабі ЗСУ 23 лютого 2023 року. Там зазначали, що на захоплення Бахмута РФ кинула найпідготовленіші частини регулярних військ і вагнерівців, більша частина артилерії окупантів зосереджена саме на цьому напрямку.

Президент України Володимир Зеленський заявляв, що "здавати Бахмут ніхто не буде". Він зазначав, що, якщо росіяни візьмуть Бахмут, вони захочуть "піти далі".

Утримання міста завдає Росії катастрофічних втрат, заявив 22 лютого начальник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов. Він розповідав, що Бахмут зруйнований і непридатний для життя.

Ситуація в Бахмуті "вкрай напружена", повідомляв Сирський 28 лютого. У зведенні Генерального штабу ЗСУ станом на вечір 4 березня йшлося, що противник "безуспішно намагається оточити Бахмут".

Череватий 4 березня повідомив CNN, коментуючи інформацію про виведення з міста деяких підрозділів, що масового виведення українських військ із Бахмута немає, бої точаться на околицях міста.

Зеленський провів 6 березня чергове засідання ставки верховного головнокомандувача, на якому Сирський і головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний виступили за продовження оборонної операції в Бахмуті. Перед засіданням ставки видання Bild опублікувало статтю, в якій стверджували, що між Зеленським і Залужним нібито виникли розбіжності щодо того, чи варто і далі обороняти місто. За інформацією німецького видання, Залужний начебто ще кілька тижнів тому говорив про доцільність виведення українських сил із Бахмута.