Байден підписав закон про виділення $40 млрд на допомогу Україні
21 травня президент США ввів у дію "Закон про додаткові асигнування Україні на 2022 рік", який передбачає додаткові надзвичайні асигнування на 2022-й фінансовий рік федеральним агентствам для реагування на ситуацію в Україні та надання допомоги їй", – ідеться в повідомленні.
Американський лідер підписав документ під час візиту до Республіки Корея.
Як зазначав "Голос Америки", у новий пакет допомоги входять:
- понад $4 млрд на гуманітарну допомогу Україні та іншим країнам, які постраждали від наслідків війни;
- $350 млн для надання допомоги біженцям;
- майже $9 млрд, які передадуть у фонд економічної підтримки України та інших країн, яких побічно торкнувся конфлікт;
- майже $15 млрд, із яких приблизно $6 млрд спрямують на посилення безпеки України, а $8,7 млрд – на поповнення запасів американської військової техніки, переданої Україні;
- іноземне військове фінансування у розмірі $4 млрд для підтримки України та інших країн, які постраждали від кризи;
- $100 млн для програм непоширення ядерної зброї, боротьби з тероризмом та розмінування територій;
- $200 млн на дипломатичні програми Держдепу США для реагування на ситуацію в Україні та країнах, яких торкнувся конфлікт;
- $110 млн на підтримання безпеки, будівництво і технічне обслуговування посольства США в Україні.
Крім цього, законопроєкт передбачає виділення до $11 млрд у межах президентських повноважень щодо вибірки коштів. Вони дадуть змогу президенту США санкціонувати передання товарів та послуг без схвалення Конгресу в разі надзвичайної ситуації.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
19 травня Сенат США підтримав виділення Україні нового пакету допомоги у розмірі $40 млрд. (Палата представників схвалила законопроєкт 10 травня).
Окремо у США ухвалили закон про ленд-ліз для України. Згідно із цим документом, президент США зможе дозволити уряду позичати або давати в оренду засоби захисту Україні та іншим країнам Східної Європи, "яких торкнулося вторгнення Російської Федерації в Україну", щоб допомогти зміцнити обороноздатність цих країн та захистити їхнє цивільне населення від можливого вторгнення або агресії, що триває, з боку Росії. Україна не муситиме заздалегідь платити за постачання техніки та озброєнь, їй буде надано відтермінування оплати.