Бербок заявила, що обіцяні Україні системи ППО IRIS-T ще на етапі виробництва

У Німеччині сподіваються, що система IRIS-T для України буде готовою наприкінці літа
Фото: diehl.com

Німецькі комплекси ППО IRIS-T SLM, які ФРН обіцяла передати Україні, наразі на стадії виробництва і, ймовірно, мають бути готовими до кінця літа. Про це повідомила глава МЗС Німеччини Анналена Бербок 21 липня в інтерв'ю Німецька хвиля.

Бербок наголосила, що IRIS-T – одна з найсучасніших систем протиповітряної оборони.

Міністерка зазначила, що проблема Німеччини, як і багатьох європейських держав, полягає в тому, що в запасах "є не все, що потрібне Україні". Але водночас влада ФРН завжди перевіряє, що ще можна зробити, щоб підтримати Україну ще більше, додала вона.

Країни-партнери не женуться за "місцем у рейтингу", змагаючись в обсягах постачань допомоги, сказала Бербок, ідеться про спільну підтримку України з боку всієї міжнародної спільноти країн – членів НАТО.

Як приклад такої взаємодії вона навела спільне постачання гаубиць ФРН і Нідерландами та пошук необхідних Україні боєприпасів у третіх країнах. Це пов'язано з тим, що у Німеччині за деякими категоріями озброєнь "не все є в запасі", пояснила глава МЗС ФРН.

Bild писав 13 травня, що Федеральна рада безпеки Німеччини обговорює можливість продажу Україні німецьких систем ППО IRIS-T SLM.

1 червня канцлер Німеччини Олаф Шольц анонсував постачання IRIS-T в Україну. Бербок цього самого дня заявляла, що постачання IRIS-T в Україну може тривати "місяці".

За допомогою IRIS-T SLM дальністю дії 40 км (висота – 20 км) можна відбивати атаки бойових літаків, вертольотів, крилатих ракет, реактивної артилерії, безпілотників, протирадіолокаційних ракет і бомб, тим самим забезпечуючи безпеку повітряного простору, зазначило видання.

Контекст:

Німеччина від початку війни у 2014 році надає Україні фінансову допомогу, допомагає лікувати поранених на Донбасі українських військовослужбовців, але відмовлялася від надання зброї. У 2021 році Берлін блокував постачання зброї Україні через НАТО, коли США попереджали про ймовірне нове вторгнення Росії.

Після повномасштабного вторгнення РФ в Україну 24 лютого ФРН змінила позицію та погодилася постачати озброєння. Проте у квітні Bild написав, що уряд Німеччини викреслив усе важке озброєння зі списку військової допомоги Україні.

21 червня Німеччина підтвердила, що передасть Україні комплекс ППО IRIS-T. До списку запланованих постачань озброєння входили й інші види важкого озброєння, зокрема сім самохідних гаубиць PzH 2000 (Panzerhaubitze 2000) калібру 155 мм, 30 самохідних зенітних установок Gepard і 54 бронетранспортери М113.