"Без усяких евфемізмів". Росія має не тільки бути переможеною на фронті, а і юридично відповідати за злочини, заявив Стефанчук
"Ми вимагаємо справедливості у частині створення спеціального трибуналу проти РФ. Вона має понести і юридичну відповідальність. Не лише поразку на полі бою, а й юридичну відповідальність у міжнародних інституціях, має бути визнана злочинцем і за ці злочини має бути покарання", – наголосив спікер українського парламенту.
Він акцентував на необхідності визнати російський режим терористичним.
"Для нас дуже важливо називати речі своїми іменами. Війну – війною, а країну-терориста – країною-терористом. Без жодних евфемізмів та інших форм. Тому що це чесно і чітко", – пояснив Стефанчук.
Голова ВР наголосив також, що Росія має компенсувати збитки, заподіяні Україні, тому що "це частина справедливості".
Окрім того, він закликав країни-партнери сприяти реалізації формули миру, ініційованої президентом України Володимиром Зеленським.
Контекст:
Україна наполягає на створенні спеціального трибуналу щодо злочину російської агресії проти України, оскільки Міжнародний кримінальний суд та інші схожі інституції на цьому етапі не можуть розглядати справи щодо таких злочинів.
Необхідність створення спецтрибуналу для Росії вже підтримала низка європейських і міжнародних інституцій, зокрема Парламентська асамблея Ради Європи, Європарламент, парламентські асамблеї НАТО й ОБСЄ, а також окремі країни (наприклад, Франція, Німеччина та Латвія).
У резолюції Європарламенту йдеться, що до відповідальності за злочин агресії проти України має бути притягнуто не лише військове і політичне керівництво Росії, зокрема президента РФ Володимира Путіна, а й керівництво Білорусі, яка підтримує агресію проти України.
2 лютого президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що міжнародний центр із розслідування злочину агресії РФ проти України працюватиме в Гаазі, і наголосила, що цю роботу буде запущено дуже швидко. У ній братимуть участь європейське агентство Євроюст, Україна, Нідерланди і партнери з об'єднаної слідчої групи, яка розслідувала катастрофу рейсу МН17.
17 лютого член Європейської комісії (ЄК) із питань юстиції Дідьє Рейндерс повідомив, що Міжнародний центр із розслідування злочинів РФ проти України розпочне роботу в липні в Гаазі.