Безпечно виїхати із Херсона неможливо – мер

Голова ОДА повідомляв, що Херсон покинула майже половина жителів
Фото: EPA
Безпечно виїхати із Херсона на підконтрольну уряду територію України поки неможливо. Про це повідомив мер міста Ігор Колихаєв в інтерв'ю "РБК-Україна", яке вийшло 23 травня.

"Із першого дня широкомасштабної війни, із 24-го до 28 лютого з міста Херсон люди виїжджали на свій страх і ризик. Вони їхали у сторону Миколаєва. Але в нас жодного дня не було безпечного "зеленого коридору". Тут залишилися діти з дитбудинків, інтернатів, які також не виїхали з нашого міста. 3 березня в наше місто зайшли війська РФ. І з того часу територія Херсона знаходиться під повним контролем військ Російської Федерації, чи в окупації, якщо так можна сказати. Адже на сьогодні місто Херсон і область не визнані тимчасово окупованими територіями. Безпечно виїхати із Херсона неможливо", – сказав він.

За словами Колихаєва, з 1 травня люди виїжджають через Снігурівку та Давидів Брід.

"Там зараз стоять дуже великі колони, багатокілометрові – як на в'їзд, так і на виїзд із тимчасово окупованої території. Там люди стоять під обстрілами "Градів", є велика кількість поранених, є "двохсоті". Це якийсь страшний час для Херсона та всієї Херсонської області. Намагаються люди виїжджати у сторону Мелітополя, хоча там усе одно дуже багато блокпостів і всі туди їдуть "на удачу". Безпечніше, звичайно, їхати у бік окупованого Криму. Хоча і там є свої нюанси", – сказав він.

Мер також заявив, що багато хто виїжджав на територію тимчасово окупованого Криму.

"Велика кількість виїжджає до Криму і чекає на те, що буде далі з Херсоном та Херсонською областю. Інколи люди їдуть, потім повертаються, починаються обстріли і вони знову виїжджають. Дуже багато виїхало моряків, яким треба було йти в рейси. Вони через Крим їдуть до Туреччини, Грузії", повідомив Колихаєв.

Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)

Контекст:

Російські окупанти зайшли на територію Херсонської області 24 лютого з боку тимчасово окупованого Кримського півострова.

Уже після окупації у низці населених пунктів Херсонської області проводили проукраїнські мітинги, зокрема у Херсоні, Каховці, Генічеську та Новій Каховці. 9 березня російські окупанти через спротив жителів Херсона ввели в регіон підрозділи Росгвардії, які затримують протестувальників.

6 травня постійна представниця президента України в Автономній Республіці Крим Таміла Ташева заявила, що на окупованій території Херсонської області російські військовослужбовці діють за сценарієм, аналогічним захопленню Криму 2014 року, і "в підвалах" окупанти тримають приблизно 500 людей, їх катують.

Росія, імовірно, налаштована на довгострокову окупацію Херсонської області, вважає британська розвідка.

10 травня голова Херсонської ОДА Геннадій Лагута повідомляв, що майже половина жителів Херсона виїхала з початку війни РФ проти України, а з області виїхав кожен п'ятий.