Білий дім про удари безпілотників у РФ: США не заохочують ескалацію війни, але ніяк не обмежують Україну
За його словами, Білий дім не заохочує Україну до "ескалації війни", але рішення про засоби захисту від російської агресії – у її самостійній зоні відповідальності.
"США завжди були відверті з Україною щодо ескалації конфлікту. Але хоча Америка говорила зі своїм союзником Україною про відповідальність за використання озброєнь, зрештою, це були його [Києва] рішення", – наводить цитату Кірбі телеканал.
Коментар чиновника пов'язаний із нещодавньою серією атак безпілотників по військових об'єктах у Росії. Серед них – аеродроми, на яких розміщена стратегічна авіація, яку використовують в агресії проти України.
До цього держсекретар США Ентоні Блінкен на пресконференції у Вашингтоні 6 грудня заявив, що РФ знищує цивільну інфраструктуру України і США потрібно переконатися, що в українців "є інструменти, які їм необхідні для самозахисту, захисту своєї території, захисту своєї свободи".
Глава Пентагону Ллойд Остін на тій же пресконференції наголосив, що США не заважають Україні розвивати свій потенціал для ударів на великі відстані.
"Чи прагнуть США завадити Україні створювати власний потенціал для завдання ударів великої дальності? Коротка відповідь – ні, ми абсолютно не робимо цього", – сказав глава Пентагону.
Контекст:
Уранці 5 грудня в Енгельсі Саратовської області і в Саратові чули вибухи. Російські ЗМІ повідомили, що в Енгельсі на військовому аеродромі впав безпілотник, унаслідок чого пошкоджено два стратегічні бомбардувальники і поранено двох російських військовослужбовців. Приблизно водночас росЗМІ повідомили про вибух бензовоза на стоянці авіаційної техніки аеродрому під Рязанню. За попередніми даними, там пошкоджено літак.
Міноборони РФ визнало пошкодження корпусів двох літаків і звинуватило в ударі Україну. Доказів Москва не навела.
Влада України про свою причетність до інциденту не заявляла, радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк, коментуючи вибухи, заявив, що "якщо дуже часто запускати щось у повітряний простір інших країн, рано чи пізно невідомі літальні об'єкти повернуться до місця вильоту".