Блінкен – Радбезу ООН: Не обманюйтеся закликами до тимчасового припинення вогню. Росія скористається будь-якою паузою, щоб закріпити контроль над захопленою територією
"Жодна країна не зазнала більших страждань від війни з Росією, ніж Україна, але майже кожна країна відчула на собі цей біль. І все ж таки народи всього світу і далі підтримують Україну. Тому що ми всі визнаємо, що якщо ми відмовимося від України, ми відмовимося від самого Статуту ООН, а також від принципів і правил, які роблять усі країни безпечнішими й захищенішими. Не можна захоплювати землі силою. Не можна стирати кордони іншої країни. Не можна націлюватися на мирних жителів на війні. Не можна вести агресивні війни", – сказав Блінкен.
Державний секретар додав, щоб мир був міцним, він має гарантувати, що Росія не зможе просто відпочити, переозброїтися і відновити війну за кілька місяців або кілька років.
Він наголосив, що будь-який мир, який узаконює захоплення Росією земель силою, дасть зрозуміти потенційним агресорам всюди, що вони можуть вдиратися в країни і залишатися безкарними.
"Членів ради не треба обманювати закликами до тимчасового чи беззастережного припинення вогню. Росія скористається будь-якою паузою у бойових діях, щоб закріпити контроль над незаконно захопленою територією і поповнити свої сили для подальших атак. Саме це сталося, коли перший наступ Росії на Україну був заморожений у 2015 році. Подивіться, що відбулося після цього", – сказав Блінкен.
Він нагадав, що у цій війні є агресор і є жертва.
"Росія бореться за завоювання. Україна бореться за свою свободу. Якщо Росія перестане воювати і залишить Україну, війна закінчиться. Якщо Україна перестане воювати, Україні настане кінець. Факт залишається фактом: цю війну почала одна людина – [президент РФ] Володимир Путін; одна людина може покласти цьому край", – наголосив Блінкен.
Контекст:
Росія розпочала повномасштабну війну проти України 24 лютого 2022 року. Фактично РФ розв'язала війну проти України у 2014 році, коли окупувала Крим та частину Донецької та Луганської областей.
У квітні 2022 року сили оборони України вигнали окупантів із північних областей України, восени деокупували частину Херсонської, Миколаївської та Харківської областей.
Найінтенсивніші бої відбуваються цієї зими на Донбасі.