Блокував постачання бойового вертольота для ГУР. Ексглаві "Мотор Січі" оголосили про нову підозру
За даними слідства, йому надійшло замовлення від військових щодо оплатного передання вертольота, але натомість він дав вказівку своїм підлеглим розібрати повітряне судно на деталі та приховати експлуатаційну документацію на нього.
Виконуючи розпорядження високопосадовця, працівники заводу зняли лопоті й вивели з ладу механізми вертольота, які відповідають за роботу опорного гвинта, ідеться в повідомленні.
За цим фактом президента АТ "Мотор Січ", якого підозрюють у роботі на країну-агресора Росію, додатково повідомили про підозру за ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 114-1 Кримінального кодексу України (перешкоджання законній діяльності Збройних сил України та інших військових формувань в особливий період, вчинене за попередньою змовою групою осіб).
Контекст:
ПАТ "Мотор Січ" – один із найбільших світових виробників двигунів для авіаційної техніки, а також промислових газотурбінних установок.
До осені 2022 року власником "Мотор Січі" був В'ячеслав Богуслаєв. У жовтні його заарештували за обвинуваченням у державній зраді. 2016 року він продав 56% акцій компанії китайському холдингу Beijing Skyrizon Aviation Industry Investment Co Ltd. Через наявність порушень, зокрема, щодо дотримання антимонопольного законодавства операції з акціями "Мотор Січі" заблокували, а згодом акції заарештували.
"Мотор Січ" і ще чотири підприємства стратегічного значення в листопаді було примусово відчужено у власників на користь держави.
За інформацією СБУ, Богуслаєв і далі організовував постачання двигунів та інших запчастин до російських ударних гелікоптерів навіть після початку повномасштабного вторгнення РФ, виправдовував напад Росії й був не проти обстрілу "Мотор Січі" з боку російських загарбників.
Окрім того, за даними ЗМІ, "Мотор Січ", коли нею керував Богуслаєв, постачала двигуни підсанкційній іранській компанії, пов'язаній із виробництвом дронів Shahed.