Боєприпаси для Patriot і HIMARS, нові ракети середньої дальності AIM-7 Sparrow. США оголосили про 39-й пакет допомоги Україні

Україна отримає боєприпаси до РСЗВ HIMARS
Фото: EPA

Білий дім оголосив про новий пакет допомоги для України, у який входять додаткові системи ППО та боєприпаси на суму до $300 млн. Про це 31 травня на брифінгу, який транслювало The Independent, заявив представник Білого дому Джон Кірбі.

За словами Кірбі, це 39-й пакет допомоги Україні, схвалений цією адміністрацією.

Він зазначив, що допомога передбачає основні можливості для підтримки української протиповітряної оборони в умовах авіаударів Росії, що тривають, убиваючи мирних жителів по всій Україні.

Як повідомило міністерство оборони США, у пакет увійдуть:

  • боєприпаси для зенітних ракетних комплексів Patriot;
  • ракети середньої дальності класу "повітря – повітря" AIM-7 Sparrow;
  • самохідні ЗРК M1097 Avenger;
  • переносні ЗРК Stinger;
  • боєприпаси для реактивних систем залпового вогню HIMARS;
  • некеровані авіаційні ракети класу "повітря – повітря" Zuni;
  • протитанкові гранатомети АТ4;
  • більше ніж 30 млн набоїв до стрілецької зброї, 105-мм танкові боєприпаси, 155-мм та 105-мм артилерійські боєприпаси;
  • боєприпаси для безпілотників та підривні боєприпаси для подолання перешкод;
  • прилади нічного бачення;
  • обладнання для розмінування;
  • генератори й інше польове обладнання.

"Мілітарний" зазначив, що Україна вперше отримає зенітні ракети з радіолокаційним наведенням AIM-7 Sparrow. Видання наголосило, що поки невідомо, як Україна їх буде використовувати, оскільки наразі вона не застосовує літаків, у які було б інтегровано цей зразок озброєння.

Ракета AIM-7 Sparrow, запущена з американського винищувача F-15 Eagle. Фото: af.mil

Журналісти припустили, що Україна може запускати ці ракети за допомогою якихось видів ЗРК, які їй уже передали західні партнери.

"Сполучені Штати й далі будуть працювати зі своїми союзниками та партнерами, щоб задовольнити потреби України на полі бою та її довгострокові потреби у сфері безпеки", запевнили у Пентагоні.

Контекст:

США надають допомогу Україні переважно за системою "президентського скорочення" запасів Пентагону. Крім того, США допомагають Україні в межах Ініціативи сприяння безпеці України (USAI) у тривалішій перспективі – укладаючи контракти з промисловістю на виробництво зброї.

За даними Пентагону станом на 31 травня, з початку роботи адміністрації президента Джо Байдена 2021 року США виділили Україні на допомогу у сфері безпеки $38,3 млрд, зокрема $37,6 млрд – від початку повномасштабного вторгнення РФ.

Окремо у Сполучених Штатах ухвалили закон про лендліз для України, згідно з яким США зможуть позичати або здавати в оренду засоби захисту Україні й іншим країнам Східної Європи. Амбасадорка України у США Оксана Маркарова пояснила, що для оборонної допомоги Україні міноборони США поки що використовує програми безоплатного передавання зброї, а лендліз – це додатковий інструмент, який будуть застосовувати у разі потреби.

Також США надають Україні фінансову та гуманітарну допомогу.