Бойовики на Донбасі 4 березня порушували режим тиші дев'ять разів – штаб ООС

Від початку доби 5 березня обстрілів із боку бойовиків на Донбасі не було
Фото: EPA
Серед українських військових 4 березня втрат не було, повідомив штаб операції Об'єднаних сил.

4 березня російсько-окупаційні війська на Донбасі дев'ять разів порушували режим припинення вогню. Про це поінформував пресцентр штабу операції Об'єднаних сил у Facebook 5 березня.

"У районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання "Схід" поруч Водяного, що неподалік Донецька, противник вів вогонь у напрямку позицій українських захисників, застосувавши 120-мм міномет. Із мінометів цього ж калібру окупанти здійснили обстріл наших позицій неподалік Водяного, що на Приазов'ї. Поблизу Авдіївки російсько-окупаційні війська вели неприцільний вогонь з автоматичних станкових гранатометів, а поблизу населеного пункту Піски – ще й з великокаліберних кулеметів. Із ручного протитанкового гранатомета противник здійснив кілька прицільних пострілів у бік позицій наших захисників біля Павлополя", – ідеться в повідомленні.

Також на цьому напрямку було зафіксовано проліт безпілотника бойовиків, який перетнув лінію розмежування. Його було пригнічено засобами радіоелектронної боротьби.

"Неподалік Талаківки окупанти обстріляли позиції Збройних сил України прицільним вогнем зі станкових протитанкових гранатометів. У районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання "Північ" неподалік населеного пункту Золоте-4 противник вів вогонь із гранатометів різних систем і великокаліберних кулеметів. Поблизу Новозванівки збройні формування Російської Федерації прицільним вогнем зі стрілецької зброї обстрілювали позиції наших воїнів", – зауважили у штабі.

Утрат серед українських військових за минулу добу не було.

Від початку доби 5 березня обстрілів із боку бойовиків на Донбасі не зафіксовано.

У 2014 році, одразу після анексії Криму, на сході України Росія розпочала збройну агресію. Бойові дії відбуваються між ЗСУ з одного боку і російською армією й підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, попри надані Україною факти й докази.

22 липня 2020 року тристороння контактна група погодила режим повного і всеосяжного припинення вогню на Донбасі з опівночі 27 липня. Українська сторона регулярно заявляє про випадки порушення бойовиками режиму припинення вогню.

Президент України Володимир Зеленський 11 лютого під час візиту в Донецьку область заявив, що ескалація ситуації на Донбасі пов'язана зі спробами Росії тиснути на Україну на переговорах у тристоронній контактній групі з урегулювання конфлікту.