Бойовики обстрілювали українські позиції з мінометів і гранатометів – штаб ООС

15 квітня на Донбасі втрат серед українських військових не було
Фото: Генеральний штаб ЗСУ / General Staff of the Armed Forces of Ukraine / Facebook
Протягом минулої доби, 15 квітня, на Донбасі було зафіксовано сім порушень із боку збройних формувань Російської Федерації. Про це повідомляє пресслужба штабу операції Об'єднаних сил у Facebook.

Зокрема, у передмісті населеного пункту Майорське бойовики відкривали вогонь із заборонених Мінськими домовленостями мінометів 82-го калібру і великокаліберних кулеметів.

Неподалік населеного пункту Новозванівка українські позиції обстріляли з гранатометів різних систем, а біля селищ Зайцеве і Піски – зі стрілецької зброї.

У районі населеного пункту Майорське було зафіксовано проліт ворожого безпілотника з перетином лінії розмежування, а поблизу селища Новгородське бойовики дистанційно мінували територію мінами ПОМ-2.

Бойових утрат серед військовослужбовців Збройних сил України немає.

Станом на 7.00 16 квітня порушень режиму припинення вогню не зафіксовано.

Контекст:

Після анексії Криму 2014 року на сході України Росія розпочала збройну агресію. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку та російською армією й підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, попри надані Україною факти й докази.

22 липня 2020 року тристороння контактна група погодила режим повного і всеосяжного припинення вогню на Донбасі з опівночі 27 липня.

На початку 2021 року ситуація на Донбасі загострилася. Штаб операції Об'єднаних сил неодноразово повідомляв, що противник веде снайперський вогонь. У лютому перший президент України, голова української делегації у тристоронній контактній групі з урегулювання конфлікту на Донбасі Леонід Кравчук заявив, що "перемир'я вже просто немає".

Наприкінці березня – на початку квітня ЗМІ та очевидці розпочали публікувати відеодокази, що Росія активно перекидає військову техніку в Крим через Керченський міст і стягує війська до кордону з Україною.

30 березня головнокомандувач Збройних сил України Руслан Хомчак підтвердив, що РФ нарощує війська поблизу кордону з Україною і в окупованому Криму, що "створює загрозу воєнній безпеці держави". Українська розвідка заявила, що Росія хоче розширити військову присутність на підконтрольній бойовикам "ДНР" і "ЛНР" території внаслідок введення регулярних підрозділів збройних сил РФ, і не відкинула спроби просування російських військ углиб території України.

За словами міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби, нинішня ескалація з боку РФ на Донбасі є системною і наймасштабнішою упродовж останніх років.

Через ескалацію ситуації на Донбасі командування військ США у Європі оголосило максимальну готовність. За даними Білого дому і Держдепартаменту США, чисельність російських військ біля кордону з Україною найбільша з 2014 року.

Співрозмовники Reuters у Кремлі заявляли, що йдеться про демонстрацію сили, а не про підготовку до широкомасштабних дій. Колишній командувач американської армії у Європі Бен Годжес передбачає, що стягування військ може бути "позерством Росії" й "перевіркою" адміністрації нового президента США Джо Байдена.

Прессекретарка президента України Юлія Мендель 12 квітня повідомила, що на східному кордоні з Україною РФ розмістила більше ніж 40 тис. військовослужбовців, стільки ж російських військових перебуває в окупованому Криму.