Бойовики використовували проти мирних жителів Донбасу протитанковий ракетний комплекс – штаб ООС
У понеділок, 24 травня, бойовики на Донбасі вісім разів порушили домовленості щодо припинення вогню. Про це в ранковому зведенні 25 травня поінформував у Facebook пресцентр штабу операції Об'єднаних сил (ООС).
"24 травня в районі проведення операції Об'єднаних сил, зафіксовано вісім порушень режиму припинення вогню. [...] Бойових втрат серед військовослужбовців Збройних сил України за минулу добу немає. На обстріли противника наші захисники відкривали вогонь у відповідь", – ідеться в повідомленні.
У пресцентрі розповіли, що бойовики відкривали вогонь у районі населених пунктів Авдіївка, Невельське (з мінометів калібру 120 мм), Водяне (з ручних протитанкових і підствольних гранатометів), Павлопіль, Південне (з автоматичних станкових гранатометів і великокаліберних кулеметів), Піски (зі стрілецької зброї), Шуми (з протитанкового ракетного комплексу).
"Учора російсько-окупаційні війська застосували проти мирних мешканців протитанковий ракетний комплекс. Обстріл було здійснено в напрямку населеного пункту Шуми, де із середини травня діють гарантії безпеки на проведення ремонтно-відновлювальних робіт по обидві сторони від лінії розмежування", – зауважили у штабі ООС.
Там вважають, що дії бойовиків "спрямовані на провокування Збройних сил України на відкриття вогню у відповідь із подальшим їх звинуваченням у порушенні режиму припинення вогню саме в районі, де діють дзеркальні гарантії на безпечне проведення робіт".
"Унаслідок обстрілу одна з ракет влучила в гаражний кооператив "Північний", друга – у житловий будинок у населеному пункті Північне. Маркування на залишках ракет вказує, що ці боєприпаси – російського виробництва і підтверджує безпосередню участь Російської Федерації в розв'язуванні агресії та вчиненні злочинів проти людяності в Україні", – наголосили у пресцентрі штабу.
Уранці 25 травня порушень бойовиками режиму припинення вогню не зафіксовано.
Контекст:
Одразу після анексії Криму 2014 року Росія розпочала збройну агресію на сході України. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку та російською армією й підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, попри надані Україною факти й докази. За даними ООН, за час конфлікту загинуло приблизно 13 тис. осіб.
22 липня 2020 року тристороння контактна група погодила режим повного і всеосяжного припинення вогню на Донбасі з опівночі 27 липня. На початку 2021 року ситуація на Донбасі загострилася. Українська сторона регулярно заявляє про випадки порушення бойовиками режиму припинення вогню.
У 2021 році в українських військових уже не менше ніж 37 бойових втрат, говорив колишній головнокомандувач Збройних сил України Віктор Муженко "ВВС News Україна" в інтерв'ю, опублікованому 1 травня.