Бомби можуть впасти на Україну за кілька хвилин після того, як Путін віддасть наказ – заступник міністра оборони Великобританії
За даними Гіппі, зараз на кордоні України майже 130 тис. російських військовослужбовців ще кілька тисяч на морі. Також у Великобританії зазначають, що Росія транспортує до кордону пальне, медичні та інші засоби, необхідні під час військових дій.
Гіппі наголосив, що вторгнення Росії є загрозливим, проте це не означає, що воно точно відбудеться. Водночас він зазначив, що все залежить від президента Росії Володимира Путіна.
"За кілька хвилин після того, як Путін віддасть наказ, на українські міста можуть впасти ракети та бомби", – сказав заступник міністра.
Гіппі запевнив громадян Великобританії, які цими днями намагаються виїхати з України, що, незважаючи на те, що багато співробітників посольства в Києві вже покинули дипустанову, консульську допомогу досі надають в Україні, а також у Лондоні та сусідній Польщі.
Також Гіппі зазначив, що деякі комерційні рейси до Великобританії все ще літають, хоча це, за його словами, може тривати недовго.
Контекст:
Навесні 2021 року Росія почала нарощувати чисельність військ поблизу кордону з Україною та в окупованому Криму, пояснюючи це військовими навчаннями. Після кількох тижнів напруженості РФ частково відвела частини до місць постійної дислокації.
Наприкінці жовтня американські ЗМІ повідомили, що Росія знов стягує війська до кордону з Україною. Пізніше про загрозу нового вторгнення РФ неодноразово заявляли і лідери західних країн.
Так, у Білому домі заявили 18 січня 2022 року, що Росія може будь-якої миті розпочати вторгнення в Україну. 11 лютого, за даними The Guardian, Байден під час відеоконференції з лідерами кількох держав заявив, що РФ може напасти на Україну найближчими днями.
Водночас українська влада вважає, що західні країни перебільшують небезпеку.
24 січня після засідання РНБО, на якому розглядали, зокрема, питання нацбезпеки, президент України Володимир Зеленський сказав, що "все спокійно, причин для паніки немає". Секретар РНБО Олексій Данілов того самого дня заявив, що повномасштабне вторгнення Росії зараз неможливе.
Міністр оборони України Олексій Резніков наприкінці січня заявив, що, незважаючи на значне скупчення російських військ, не створено жодного ударного угруповання, необхідного для того, щоб перейти до наступу. 8 лютого він повідомив, що вздовж усього кордону з Україною з боку РФ, Білорусі та тимчасово окупованих територій перебуває 140 тис. військовослужбовців, включно з повітряним та морським компонентом.
11 лютого низка країн, зокрема США, закликали своїх громадян терміново покинути Україну через ймовірну ескалацію. Упродовж наступних днів їхня кількість зросла.
Зеленський заявив 12 лютого, що влада розуміє ризики, але, на його думку, в інформаційному просторі зараз надто багато інформації щодо можливого вторгнення РФ в Україну, яка провокує паніку.