Боротьба з витоками інформації й постачання боєприпасів для ЗСУ. Зеленський провів засідання ставки
Інформують, що з доповіддю про оперативну ситуацію за основними напрямками фронту виступив головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний. Потім начальник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов розповів про ймовірні дії противника в найближчій перспективі.
"Командувачі оперативно-стратегічних угруповань військ доповіли про перебіг бойових дій у межах зон відповідальності оперативно-стратегічних угруповань військ "Хортиця", "Таврія", "Одеса" й "Північ", – ідеться в повідомленні.
Члени ставки також розглянули питання забезпечення сил оборони боєприпасами, зокрема календар надходження зброї й боєприпасів від партнерів України, повідомила пресслужба Зеленського.
"Окрему увагу приділили питанню захисту інформації й запобігання її витоку", – зазначили в ОП.
Повідомляють, що в засіданні також узяли участь керівник Офісу президента Андрій Єрмак, прем'єр-міністр Денис Шмигаль, секретар РНБО Олексій Данілов, командувачі родів військ та оперативних напрямків. До засідання ставки долучилися урядовці, очільники силових відомств і правоохоронних органів.
Ставка верховного головнокомандувача – надзвичайний орган вищого військового керівництва України, який у період війни здійснює стратегічне управління ЗСУ й іншими військовими формуваннями держави.
Зеленський збирає ставку з інтервалом кілька днів, протягом 2022 року він провів 45 таких засідань. Цьогоріч президент збирав ставку понад 15 разів, востаннє – 17 березня.
Контекст:
24 лютого 2022 року Росія вторглася в Україну, розпочавши повномасштабний етап війни. Фактично РФ розв'язала війну проти України 2014 року, коли після Революції гідності вона незаконно анексувала Крим й окупувала частину Донецької та Луганської областей.
Спочатку, за даними СБУ, президент РФ Володимир Путін розраховував захопити Україну за кілька днів. Але бліцкриг провалився.
У квітні росіян вигнали з північних областей, у вересні деокупували майже всю Харківську область, у листопаді сили оборони України деокупували частини Херсонської області разом з обласним центром, а також Миколаївської області. Зараз найзапекліші бої тривають на сході країни.