Британський телеканал зняв табір російських військ біля кордону з Україною

Військовий табір простягається приблизно на 2,4 км, ідеться у відеосюжеті Sky News
Скріншот: Sky News / YouTube
Журналісти Sky News зняли табір російських військ біля кордону з Україною під Воронежем. Відеосюжет також опублікували 11 квітня на YouTube-сторінці британського телеканала.

"Супутникові знімки і свідчення доводять, що чисельність військ збільшується лише за кілька кілометрів від кордону з Україною, де сотням тисяч українців видали російські паспорти. Уряд Росії заявляє, що ці переміщення – просто навчання", – ідеться в підводці до відеоматеріалу.

Журналісти побували на залізничній станції Маслівка неподалік українського кордону, де розвантажують ешелони з російською військовою технікою. Її переміщують на найближчий полігон, перетворений на величезний військово-польовий табір, наголошено в сюжеті Sky News.

Він простягається приблизно на 2,4 км і впирається в дачне селище, куди у вихідні приїжджають жителі Воронежа. Вони розповіли журналістам, що розгортання табору почалося наприкінці березня.

У самому таборі видно велику кількість військових вантажівок, ряди наметів і російських військових.

Відео: Sky News / YouTube

Контекст:

Фотографії польового табору російських військ у Воронезькій області раніше опублікувала російська група розслідувачів Conflict Intelligence Team (CIT) і журналіст Крістіан Тріберт із New York Times. Розслідувачі дійшли висновку, що диспозиція російських сил "має радше наступальний, ніж оборонний характер". Значна частина техніки, яку відстежили журналісти, належить Центральному військовому округу – тобто до Воронежа вона подолала сотні й тисячі кілометрів.

У 2014 році, одразу після анексії Криму, на сході України Росія розпочала збройну агресію. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку та російською армією й підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, попри надані Україною факти й докази.

22 липня 2020 року тристороння контактна група (ТКГ) погодила режим повного і всеосяжного припинення вогню на Донбасі з опівночі 27 липня.

На початку 2021 року ситуація на Донбасі загострилася. Штаб операції Об'єднаних сил неодноразово повідомляв, що противник веде снайперський вогонь. У лютому перший президент України, голова української делегації у ТКГ з урегулювання конфлікту на Донбасі Леонід Кравчук заявляв, що "перемир'я вже просто немає".

1 квітня в Офісі президента України повідомляли, що від початку 2021 року російсько-окупаційні війська на Донбасі порушили режим припинення вогню понад 570 разів. Президент України Володимир Зеленський розповів 6 квітня, що від початку дії липневого перемир'я на Донбасі загинуло 28 українських військовослужбовців, із них 23 – від початку поточного року.

Наприкінці березня – на початку квітня ЗМІ й очевидці розпочали публікувати відеодокази, що Росія активно перекидає військову техніку у Крим через Керченський міст і стягує війська до кордону з Україною (за оцінками американських чиновників, РФ могла перекинути до кордону приблизно 4 тис. військовослужбовців).

30 березня головнокомандувач Збройних сил України Руслан Хомчак підтвердив, що РФ нарощує війська поблизу кордону з Україною і в окупованому Криму, що "створює загрозу воєнній безпеці держави". Українська розвідка заявляла, що Росія хоче розширити військову присутність на підконтрольній бойовикам "ДНР" і "ЛНР" території завдяки введенню регулярних підрозділів збройних сил РФ, і не відкинула спробу просування російських військ углиб території України.

За словами міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби, нинішня ескалація з боку РФ на Донбасі є системною і наймасштабнішою упродовж останніх років. Вона містить загрозливий елемент, якого раніше не спостерігали.

Через ескалацію ситуації на Донбасі командування військ США у Європі оголосило максимальну готовність. За даними Білого дому і Держдепартаменту США, чисельність російських військ біля кордону з Україною – найбільша з 2014 року.

Співрозмовники Reuters у Кремлі заявляли, що йдеться про демонстрацію сили, а не про підготовку до широкомасштабних дій. Колишній командувач американської армії у Європі Бен Годжес передбачає, що стягування військ може бути "позерством Росії" й "перевіркою" адміністрації нового президента США Джо Байдена.